Eşrefoğlu CamiKonya Beyşehir ilçesinde bulunmaktadır. Cami, Selçuklu tipi ahşap sütunlu olarak yapılmış. Selçuklu mimarisinin en önemli eserlerindendir. Cami, Anadolu’da bulunan ahşap minareli camilerin en büyüdür.

Konya Beyşehir Eşrefoğlu Cami Konya Beyşehir’de Eşrefoğlu Cami

Cami, 1296-1299 yılları arasında yapılmıştır. Eşrefoğlu Süleyman Bey’in talimatı üzerine yapılmıştır. Caminin görkemli bir mihrabı bulunmaktadır. 6 metre yüksekliğe sahip olup, çini mozaiklerle süslenmiştir. Caminin minberi ceviz ağacından yapılmıştır. Cami, Kastamonu’da bulunan Mahmut Bey Cami kadar etkileyicidir. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Konya’da buna benzer bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Buraya gelmişken bazlama, kuzu göbeği dolması, çiriş kavurması, balık dolması, balık kapama gibi lezzetlerini yemeden dönmeyin. Beyşehir’de konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda yemek yiyebileceğiniz uygun fiyatlarla hizmet sunan kafe ve restoranlarda mevcuttur.

Konya otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Konya Otelleri

Konya’ya gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Konya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur.

tatil city