Güllüdere Vadisi, Nevşehir Avanos ilçesinde bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken vadide bir çok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Trekking rotaları, kültür turları yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte de seyir alanlarında çayınızı, kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Nevşehir Merkez Göreme Güllüdere Vadisi Nevşehir Merkez’de Göreme Güllüdere Vadisi

Vadide Ayvalı Kilise, Yovakim-Anna Kilisesi, Haçlı Kilise, Sütunlu Kilisesi buradadır. Buraya geldiğinizde peribacalarını ziyaret edebilirsiniz. Buradan gün batımını veya doğumunu izleyebilirsiniz. Vadi, Göreme’yle Cavuşin Köyü arasında yer alıyor. Buraya gelmişken Cavuşin köyünü gezmeyi unutmayın. Hristiyanlığın temellerinin atıldığı vadiyi örmeden dönmeyin. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Kapadokya’da gezip, görebileceğiniz tarihi ve kültürel önemli rotalar bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunuyor. Meşhur Kapadokya şarabının tadına bakmayı unutmayın.

Nevşehir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Nevşehir Otelleri

Nevşehir’e gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Bir dünya mirası olan Kapadokya mutlaka görülmeli. Bu yüzden fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Nevşehir Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur.

tatil city