Güvercinlik Vadisi, Nevşehir Avanos ilçesinde bulunmaktadır. Burada doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Şarap üretimiyle meşhur olan bölgede gezerken zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız.

Nevşehir Avanos Güvercinlik Vadisi Nevşehir Avanos’da Güvercinlik Vadisi

Hristiyanlığın ilk yerleşim yerlerinden olan vadinin adı ise burada yaşayan kişilerin topladıkları yumurtaları fresklerde kullandıkları alçıyı karıştırmışlar. Vadi 15 metre yüksekliğe sahip. Doğal olarak ihtişamlı bir doğal zenginliğine sahip. Kuşlar 9. yüzyıldan beri burada yaşamışlar. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Kapadokya’da bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda mevcuttur. Buraya geldiğinizde meşhur Ürgüp şaraplarından almayı unutmayın. Ayrıca çömlek atölyelerini ve şarap mahzenlerini görmelisiniz. Her sabah güneş doğmadan yapılan balon turlarına mutlaka katılmalısınız. Balonlara binerek güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

Nevşehir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Nevşehir Otelleri

Nevşehir’e gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Bir dünya mirası olan Kapadokya mutlaka görülmeli. Bu yüzden fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Nevşehir Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur.

tatil city