Güvercinlik Vadisi, Nevşehir Avanos ilçesinde bulunmaktadır. Burada doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Şarap üretimiyle meşhur olan bölgede gezerken zamanın nasıl akıp geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız.

Nevşehir Avanos Güvercinlik Vadisi Nevşehir Avanos’da Güvercinlik Vadisi

Hristiyanlığın ilk yerleşim yerlerinden olan vadinin adı ise burada yaşayan kişilerin topladıkları yumurtaları fresklerde kullandıkları alçıyı karıştırmışlar. Vadi 15 metre yüksekliğe sahip. Doğal olarak ihtişamlı bir doğal zenginliğine sahip. Kuşlar 9. yüzyıldan beri burada yaşamışlar. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Kapadokya’da bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda mevcuttur. Buraya geldiğinizde meşhur Ürgüp şaraplarından almayı unutmayın. Ayrıca çömlek atölyelerini ve şarap mahzenlerini görmelisiniz. Her sabah güneş doğmadan yapılan balon turlarına mutlaka katılmalısınız. Balonlara binerek güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

Nevşehir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Nevşehir Otelleri

Dünyanın göz bebeği Kapadokya.. Nevşehir, Kapadokya bölgesinin çoğunu kapsayan ilimiz. Bu dünya mirasını mutlaka görmelisiniz. Nevşehir gezi rehberi bölgeyi tanıtıyor.

Ucuz Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz. Markamız dünyanın her yerine ekonomik uçak bileti sağlar.

tatil city