Hamamcı Kadı Salih Anıtı, Kastamonu İnebolu ilçesinde bulunmaktadır. İstiklal Savaşı sırasında İnebolu’ya deniz yoluyla getirilen mühimmatları kahraman denizciler karaya taşımıştır. Kadınlar ve çocuklarda bu milli mücadele dayanışmasına katılarak bu mühimmatları depolara yerleştirmişlerdir. Daha sonra kağnılarla cepheye ulaştırmışlardır.

Kastamonu İnebolu Hamamcı Kadı Salih Anıtı Kastamonu İnebolu’da Hamamcı Kadı Salih Anıtı

Hamamcı Kadı Salih savaş sırasında gösterdiği kahramanlıkla hafızalarda yer edinmiş, tarihimizin kahramanlarından biri olmuştur. Bu nedenle kahraman denizcileri temsil etmesi için anıtı yapılmıştır. 70 yaşındayken 13 Haziran 19721 yılında elinde bastonu ve omuzunda taşıdığı mermiryle Yarbaşı Merdivenleri’nden çıkarak cepheye mermiyi taşımıştır. Çanakkale Savaşı olmak üzere ülkemizde yaşanan savaşlarda en fazla şehit veren ilimiz Kastamonu’dur. Kastamonu’da anlamlı ve etkileyici bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır.

Kaliteli ve ucuz Kastamonu otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Kastamonu Otelleri

Kastamonu’ya gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Kastamonu gezi rehberi hazırladık.

Ucuz Kastamonu Uçak Bileti

TatilCity.NET bütün uçuşlarda çok ucuz. Markamız uygun fiyatlar ile Kastamonu uçak bileti de buluyor.

tatil city