Idyros Antik Kenti, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Burası Kemer’in denize girilebilecek en güzel yerlerinden biridir. Idyros Antik Kenti Antalya Müzesi tarafından yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkmış. 1976-1977 yıllarında yapılan bu çalışmalarda elde edilen eserler müzede sergileniyor.

Antalya Kemer  Idyros Antik Kenti Antalya Kemer’de Idyros Antik Kenti

Antik kentte Bizans döneminden kalma bir çok önemli eser bulunuyor. Şehir duvarları ve küçük boyutlu dini yapılar, kalıntılar bulunuyor. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kemer’de çok önemli tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Özellikle antik kentleri gezmenizi öneririz. Kemer’in bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığına tanık olacak ve yüzyıllar öncesinin gündelik yaşamına ait bu kalıntılara hayran kalacaksınız. Mavinin ve yeşilin buluştuğu Kemer’de bütçenize uygun konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Antalya otelleri içinden düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz kaliteli otelleri sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Önerilerimizin bulunduğu yerleri kısaca tanıttık. Daha fazlasını isteyenler için de Antalya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

Antalya uçak bileti fiyatlarımızı görmeden biletinizi almayın! TatilCity.NET dünya şehirlerine çok ucuz ve ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city