Ihlara Vadisi, Nevşehir Avanos ilçesinde yer almaktadır. Vadi, Melendis Çayı’nın tabanının aşınmasıyla oluşmuş. Burada bulunan kayalar 9.yüzyıldan beri oyularak kiliseye dönüştürülmüş. Hristiyanların o dönemlerde baskılardan kaçtıkları için buraya yerleşmişler.

Nevşehir Avanos  Ihlara Vadisi Nevşehir Avanos’da Ihlara Vadisi

Arkadaşlarınızla birlikte geleceğiniz Kapadokya’da gezip, görebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Peribacaları, vadiler, tarihi ve kültürel mekanları mutlaka görünüz. Ihlara Vadisi’nde bulunan Kokar, Yılanlı, Sümbüllü, Ağaçaltı, Pürenliseki kiliseleri ziyaret etmeyi unutmayın. Kapadokya’da bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlar yer almaktadır. Buraya gelirken balon turu yaparak güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Aynı zamanda meşhur Ürgüp şaraplarından alabilirsiniz. Çömlek atölyelerini gezebilirsiniz.

Nevşehir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Nevşehir Otelleri

Dünyanın göz bebeği Kapadokya.. Nevşehir, Kapadokya bölgesinin çoğunu kapsayan ilimiz. Bu dünya mirasını mutlaka görmelisiniz. Nevşehir gezi rehberi bölgeyi tanıtıyor.

Ucuz Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz. Markamız dünyanın her yerine ekonomik uçak bileti sağlar.

tatil city