İstiklal Caddesi, İstanbul Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda burası ‘Grande Rue de Pera’ olarak anılıyormuş. Caddenin geçmişi Bizans dönemine kadar uzanıyor. Avrupa’da ortaya çıkan veba salgını nedeniyle buraya Fransızlar yerleşmiş. Fransızların bölgenin mimari ve ticaretine katkıda bulunmuşlar. Caddede günümüzde dünya modasının en ünlü markalarının bulunduğu mağazalar yer alırken, yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz restoranlar, kültür-sanat ve eğlence yerleri bulunuyor.

 İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi’ne Tünel bölümünden geldiğinizde caddeyi sondan, başa doğru rahatlıkla gezebilirsiniz. Caddenin görünümü ne yazık ki geçmiş yıllara oranla betonlaşma sebebiyle bozulmuş. Burada Atatürk Anıtı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte geleceğiniz İstanbul’da alışveriş yapmak, dünya mutfağından yemekler yemek, kahveler içmek istiyorsanız mutlaka İstiklal Caddesi’ni görmelisiniz.

İstanbul otelleri içinden uygun fiyatlı olanları sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

İstanbul Otelleri

İstanbul’a gidecekler için öneriler ile beraber yapılacak şeyler. Daha fazlasını isteyenler için de İstanbul Gezi Rehberi.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünyanın her yerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti bulur.

tatil city