İstiklal Caddesi, İstanbul Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda burası ‘Grande Rue de Pera’ olarak anılıyormuş. Caddenin geçmişi Bizans dönemine kadar uzanıyor. Avrupa’da ortaya çıkan veba salgını nedeniyle buraya Fransızlar yerleşmiş. Fransızların bölgenin mimari ve ticaretine katkıda bulunmuşlar. Caddede günümüzde dünya modasının en ünlü markalarının bulunduğu mağazalar yer alırken, yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz restoranlar, kültür-sanat ve eğlence yerleri bulunuyor.

 İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi İstanbul Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi’ne Tünel bölümünden geldiğinizde caddeyi sondan, başa doğru rahatlıkla gezebilirsiniz. Caddenin görünümü ne yazık ki geçmiş yıllara oranla betonlaşma sebebiyle bozulmuş. Burada Atatürk Anıtı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte geleceğiniz İstanbul’da alışveriş yapmak, dünya mutfağından yemekler yemek, kahveler içmek istiyorsanız mutlaka İstiklal Caddesi’ni görmelisiniz.

İstanbul otelleri fiyatları ve özel kampanyalar TatilCity.NET’de..

İstanbul Otelleri

ortalama fiyatı500TL

Hotel Prinkipos İstanbul Türkiye

Sabahları lezzetli kahvaltısı ile güne başlayabilir ve otele yakın mesafede ki restoran, kafe ve mağazalarında vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul’a gidecekler için İstanbul gezi rehberi.

Ucuz İstanbul Uçak Bileti

TatilCity.NET dünyanın her yerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti bulur. Üstelik İstanbul uçak bileti fiyatları satış sistemimizde çok ucuz!

tatil city