Kapadokya Mağaraları, Nevşehir Ürgüp ve Avanos ilçelerinde bulunmaktadır. Burada bulunan mağaralar depolama ve barınma amaçlı kullanılmış. Yumuşak kayaların oyulmasıyla mağaralar oluşturulmuş. Daha sonraki yıllarda buraya gelen insanlar ya da sığınmacılar kayaları genişleterek küçük olanlarına ‘köy’, büyük olanlarına ise ‘şehir’ demişler.

Nevşehir Avanos Kapadokya Mağaraları Nevşehir Avanos’da Kapadokya Mağaraları

Kapadokya denince akla gelen mağaralar arasında Mazı, Tatlarin, Derinkuyu, Kaymaklı ve Özkonak mağaraları gelir. Bu mağaralar görüntüleriyle göz dolduran, ihtişamlı yapılarıyla dikkat çekmektedir. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Kapakdoya’da gezip, görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Peribacaları, mağaralar..vb tarihi ve kültürel alanlar bunların başında geliyor. Buraya geldiğinizde Ürgüp şaraplarının tadına bakmayı unutmayın. Aynı zamanda çömlek atölyelerini ve şarap mahzenlerini gezmeden dönmeyin. Kapadokya’da bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır.

Nevşehir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Nevşehir Otelleri

Dünyanın göz bebeği Kapadokya.. Nevşehir, Kapadokya bölgesinin çoğunu kapsayan ilimiz. Bu dünya mirasını mutlaka görmelisiniz. Nevşehir gezi rehberi bölgeyi tanıtıyor.

Ucuz Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz. Markamız dünyanın her yerine ekonomik uçak bileti sağlar.

tatil city