Kapalıçarşı, İstanbul Fatih ilçesinde bulunmaktadır. Geçmişi Bizans İmparatorluğu’na kadar uzanan mekan dönemin ticaret hayatını canlandırmış en hareketli yerlerinden biri. Günümüzde de alışveriş için kullanılan mekana yerli ve yabancı turistlerin ilgisi çok büyük.

İstanbul Fatih Kapalıçarşı İstanbul Fatih’te Kapalıçarşı

İstanbul’un en önemli mekanlarından biri olan Kapalıçarşı Fatih Sultan Mehmet döneminde genişletilmiş. Cevahir ve Sandal bedestenlerinin birleştirilmesinden günümüzdeki halini almış. Pazar yeri olarak da bilinen mekanda binlerce dükkan bulunuyor. Dükkanlarda geleneksel giysiler, kuyumcu dükkanları, halı ve kilim dükkanları, ahşap ürünler, süslemeler, organik gıda ürünleri bulunuyor. Baharatlar, kahveler, lokumlar en çok ilgi gören ürünler. Arkadaşlarınızla birlikte kültür gezisi kapsamında geleceğiniz İstanbul’da Kapalıçarşı’yı mutlaka görmeli ve alışverişin keyfini yaşamalısınız.

İstanbul otelleri içinden uygun fiyatlı olanları sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

İstanbul Otelleri

İstanbul’a gidecekler için öneriler ile beraber yapılacak şeyler. Daha fazlasını isteyenler için de İstanbul Gezi Rehberi.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünyanın her yerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti bulur.

tatil city