Kapalıçarşı, İstanbul Fatih ilçesinde bulunmaktadır. Geçmişi Bizans İmparatorluğu’na kadar uzanan mekan dönemin ticaret hayatını canlandırmış en hareketli yerlerinden biri. Günümüzde de alışveriş için kullanılan mekana yerli ve yabancı turistlerin ilgisi çok büyük.

İstanbul Fatih Kapalıçarşı İstanbul Fatih’te Kapalıçarşı

İstanbul’un en önemli mekanlarından biri olan Kapalıçarşı Fatih Sultan Mehmet döneminde genişletilmiş. Cevahir ve Sandal bedestenlerinin birleştirilmesinden günümüzdeki halini almış. Pazar yeri olarak da bilinen mekanda binlerce dükkan bulunuyor. Dükkanlarda geleneksel giysiler, kuyumcu dükkanları, halı ve kilim dükkanları, ahşap ürünler, süslemeler, organik gıda ürünleri bulunuyor. Baharatlar, kahveler, lokumlar en çok ilgi gören ürünler. Arkadaşlarınızla birlikte kültür gezisi kapsamında geleceğiniz İstanbul’da Kapalıçarşı’yı mutlaka görmeli ve alışverişin keyfini yaşamalısınız.

İstanbul otelleri fiyatları ve özel kampanyalar TatilCity.NET’de..

İstanbul Otelleri

ortalama fiyatı500TL

Hotel Prinkipos İstanbul Türkiye

Sabahları lezzetli kahvaltısı ile güne başlayabilir ve otele yakın mesafede ki restoran, kafe ve mağazalarında vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul’a gidecekler için İstanbul gezi rehberi.

Ucuz İstanbul Uçak Bileti

TatilCity.NET dünyanın her yerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti bulur. Üstelik İstanbul uçak bileti fiyatları satış sistemimizde çok ucuz!

tatil city