Kızlan Yel Değirmenleri, Muğla Datça’da bulunmaktadır. Burada 6 değirmen bulunuyor. Bunlardan biri Datça Kaymakamlığı tarafından restore edilmiş.

Muğla Datça Kızlan Yel Değirmenleri Muğla Datça’da Kızlan Yel Değirmenleri

Değirmenler aşağıdan yukarı doğru uzanan bir yapısı var. Kaymakamlığın restore ettiği değirmen özel bir şahsa kiralık olarak verilmiş ve restoran olarak kullanılıyor. Değirmenler 1900’lü yıllarda yapılmış. Ancak biri dışında diğer taş değirmenler yıkık halde kaderine terk edilmiş. Buraya geldiğinizde değirmenin çarkını ve ahşap bölümlerini görebilirsiniz. Ayrıca taş değirmen restoranında yeme-içme giderebilirsiniz. Muğla’da gezebileceğiniz çok fazla yer bulunmaktadır. Tatil planlarınıza mutlaka Muğla’yı eklemenizi tavsiye ederiz.

Muğla otelleri arasından çok düşük bütçeli olanları sizler için seçtik. Standartlardan da ödün vermedik. TatilCity.NET’de otel fiyatlarını görün, rezervasyonu yapın!

Muğla Otelleri

Muğla’da yapacak o kadar çok şey var ki.. Bodrum, Fethiye, Marmaris, Akyaka. ve daha fazlası. Hepsi yapılacak şeyler başlığı altında yazıldı. Ayrıca çok geniş kapsamlı hazırlanmış olan bir de Muğla gezilecek yerler rehberi var.

Gezilecek yerler

Bodrum gezilecek yerler
Dalaman gezilecek yerler

Ucuz Muğla Uçak Bileti

Fazlasıyla ekonomik, bütçe dostu Muğla uçak bileti fiyatları hem Dalaman uçak bileti için hem de Bodrum uçak bileti için geçerlidir!

tatil city