Kleopatra Adası, bir diğer adıyla Sedir Adası Muğla Marmaris'te bulunmaktadır. Antik dönemde buranın adı Cedrae olarak anılmaktaydı. Adanın geçmişi M.Ö.6. yüzyıla uzanıyor. Yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmesinin nedeni ise eşsiz güzelliğinin yanında kalker parçacıklarından oluşmasıdır.

tavsiye ederiz 300x300 Muğla Marmaris'de Kleopatra Adası (Sedir Adası)

Adanın kuzey kısmı koruma altına alınmıştır. Nedeni ise burada kumun cinsinin zor bulunan ve cilde çok iyi gelmesidir. Geçmişte buraya gelen yabancı turistler bu kumu alıp ülkelerine götürdüğü için burası korumaya alınmış ve bu bölgeye giriş yasaklanmıştır. Sedir Adası'na, Gelibolu Köyü'nden kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz. Burada surlar, tapınak ve kilise kalıntıları bulunuyor.

Muğla otelleri arasından çok düşük bütçeli olanları sizler için seçtik. Standartlardan da ödün vermedik. TatilCity.NET'de otel fiyatlarını görün, rezervasyonu yapın!

Muğla Otelleri

Muğla'da yapacak o kadar çok şey var ki.. Bodrum, Fethiye, Marmaris, Akyaka. ve daha fazlası. Hepsi yapılacak şeyler başlığı altında yazıldı. Ayrıca çok geniş kapsamlı hazırlanmış olan bir de Muğla gezilecek yerler rehberi var.

Gezilecek yerler

Bodrum gezilecek yerler
Dalaman gezilecek yerler

Ucuz Muğla Uçak Bileti

Fazlasıyla ekonomik, bütçe dostu Muğla uçak bileti fiyatları hem Dalaman uçak bileti için hem de Bodrum uçak bileti için geçerlidir!

tatil city

Muğla ucuz uçak bileti