Yerköprü Şelalesi, Konya Hadim ilçesinde yer almaktadır. Şelale ilginç bir jeolojik yapıya sahiptir. Şelale ziyaretçilerine görselliğiyle ve sesiyle eşsiz bir görüntü sergiliyor. Göksü Nehri üzerinde buhlunan şelalenin huzurlu yapısı ve manzarası fotoğrafçılarında dikkatini çeken bir yer.

Konya Hadim Yerköprü Şelalesi Konya Hadim’de Yerköprü Şelalesi

İlçeye 23 kilometre mesafede olan şelale Anadolu’nun en güzel şelalelerinden bir olma özelliğini taşıyor. Yerköprü’de bulunan mağara içine giren şelale burada akıp, kayboluyor. Şelale 15-20 metre yükseklikten dökülüyor. Burada piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla unutulmaz bir gün geçirmek istiyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız. Doğayla iç içe dinlenebileceğiniz ender yerlerden biri. Burada yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz uygun fiyatlı mekanlar bulunmaktadır. Kültür turizmi kapsamında geleceğiniz Konya’da bütçenize uygun konaklama tesisleri mevcuttur.

Konya otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Konya Otelleri

Konya’ya gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Konya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur.

tatil city