Kuşadası Milli Parkı, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Burada yaklaşık olarak 209 kuş türü bulunmaktadır. Maviyle yeşilin buluştuğu noktada unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Milli Parkı, Söke ve Kuşadası’nda yer alıyor. Kuşadası’na 28 kilometre mesafe uzaklıkta yer alan parka yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor.

Aydın Kuşadası Milli Parkı Aydın Kuşadası’nda Kuşadası Milli Parkı

Tatlı ve tuzlu lagüner sistemine sahip bölge biyolojik olarak da fotoğrafçıların uğrak alanlarından biri. Burada mükemmel kareler yakalamanız mümkün. Arkadaşlarınızla birlikte buraya geldiğinizde mutlaka Dilek Tepesi’ne doğru yürüyüş yaparak tepenin eteğinden eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz. Park içinde eski medeniyetlerden kalma kalıntılar ve eserleri görebilirsiniz. Kuşadası Milli Parkı, 1966 yılında park ilan edilmiş. Buraya günübirlik tatil amaçlı gelenlerin sayısı bir hayli fazla. Burada piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Ayrıca trekking içinde uygun bir yer.

Konya otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Konya Otelleri

Konya’ya gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Konya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur.

tatil city