Leodikya Antik Kenti, Denizli Pamukkale ilçesinde bulunmaktadır. Kentin M.Ö.261-263 yıllarında 2. Antiokhos tarafından kurulduğu biliniyor. 2.Antiokhos kente eşinin adını vermiş. Burada özel bir koyun türü yetiştiriliyormuş. Koyunun tüyleriyle önemli tekstil ürünleri üretilmiş. Bu yüzden kent tekstil alanında önemli bir merkezmiş.

Denizli Pamukkale Leodikya Antik Kenti Denizli Pamukkale’de Leodikya Antik Kenti

M.S.60 yılında deprem olunca kent harabeye dönmüş. Tiyatro, stadyum ve gym gibi bölümleri yıkılmış. Anıtsal çeşme ve tapınaklara ait önemli kalıntıların yer aldığı antik kent görülmeye değer bir yer. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Denizli’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel eserler bulunmaktadır. Burada konaklayabileceğiniz bütçenize uygun tesislerde bulunuyor. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz uygun fiyatlı mekanlarda mevcut.

Denizli otelleri hem de düşük bütçeli ve standartları iyi. TatilCity.NET’de otellerin fiyatlarını görün ve rezervasyonu yapın!

Denizli Otelleri

Denizli’de gezebilecek yerler. Pamukkale ve daha fazlası. Ayrıca çok geniş hazırlanmış bir Denizli gezilecek yerler rehberi..

Ucuz Denizli Uçak Bileti

Denizli uçak bileti fiyatları içinden promosyon biletleri kolaylıkla seçebilirsiniz!.. Ayrıca TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarda ekonomik fiyatlı uçak bileti bulur.

tatil city