Marmaris Milli Parkı, Muğla Marmaris ilçesinde bulunmaktadır. Burası 1996 yılında milli park olarak tescillenmiştir. Yüz ölçümü yaklaşık olarak 29.206 hektardır. Burada taban yüzeyi yüksek olan yerlerde sığla ağacı bulunmaktadır. Daha çok kızılçam bulunur. Suyun bolca olduğu yerlerde sığla ağacı bulunurken güneyde ise makilere rastlanır.

tavsiye ederiz 300x300 Muğla Marmaris'te Marmaris Milli Parkı

Dere yataklarında zakkumlar pembe çiçekleriyle göz dolduruyor. Burada yaban domuzu, sansar, tavşan, sincap, yaban keçisi ve kirpi yaşamaktadır. Ayrıca sürüngenler ve ötücü kuşlarla yaşam sürdürmektedir. Burada sıkça sığla ağacı bulunmaktadır bu ağaç yöreseldir. Park hem deniz hemde bir ormanlık alandır. Bölgede frigana ve maki gibi otsu bitkiler fazladır. Burası ekolojik olarak önemli bir yerdir.

Muğla otelleri arasından çok düşük bütçeli olanları sizler için seçtik. Standartlardan da ödün vermedik. TatilCity.NET'de otel fiyatlarını görün, rezervasyonu yapın!

Muğla Otelleri

Muğla'da yapacak o kadar çok şey var ki.. Bodrum, Fethiye, Marmaris, Akyaka. ve daha fazlası. Hepsi yapılacak şeyler başlığı altında yazıldı. Ayrıca çok geniş kapsamlı hazırlanmış olan bir de Muğla gezilecek yerler rehberi var.

Gezilecek yerler

Bodrum gezilecek yerler
Dalaman gezilecek yerler

Ucuz Muğla Uçak Bileti

Fazlasıyla ekonomik, bütçe dostu Muğla uçak bileti fiyatları hem Dalaman uçak bileti için hem de Bodrum uçak bileti için geçerlidir!

tatil city

Muğla ucuz uçak bileti