Göreme Milli Parkı, Nevşehir Ürgüp ilçesinde yer almaktadır. Park 9614 hektarlık alana konumlanmıştır. 1986 yılında burası koruma altına almıştır. Peribacaları nedeniyle popüler olan parkta aynı zamanda Göreme Açık Hava Müzesi’de bulunuyor.

Nevşehir Merkez Göreme Milli Parkı Nevşehir Merkez’de Göreme Milli Parkı

Burada ilk Hristiyanlık döneminden kalma dini yapıları görebilirsiniz. Kapadokya Kaltolitik dönemden beri yerleşim alanı olma özelliğini korumaktadır. Göreme ise 7-13. yüzyıllar arasında baskılar nedeniyle kaçan Hristiyanların önemli noktalarından biridir. Bölge UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Parkta, Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, Karlık Kilisesi, Yeşilöz Theodoro Kilisesi, Soğanlı Arkeolojik Alanı ve Derinkuyu bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Nevşehir’de mutlaka Göreme’de şarap içerek gün batımını izleyebilirsiniz. Buraya gelmeyi planlarsanız eğer Mart-Kasım aylarını tercih etmenizde fayda var. Pakta gezinti yapabilir ve burada bulunan mekanlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Nevşehir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Nevşehir Otelleri

Nevşehir’e gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Bir dünya mirası olan Kapadokya mutlaka görülmeli. Bu yüzden fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Nevşehir Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur.

tatil city