Phaselis Antik Kenti ve Koyu Antalya Kemer ilçesine bağlı olarak Tekirova sınırları içinde yer alır. Kent M.Ö.7. yüzyılda koloniler tarafından kurulmuştur. Kent bir çok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetler ardında çok önemli eserler bırakmışlardır.

 Antalya Kemer Phaselis Antik Kenti ve Koyu Antalya Kemer’de Phaselis Antik Kenti ve Koyu

Bölgede yapılan kazılar sonucunda çoğu Roma dönemine ait eserler bulunmuştur. Antalya merkeze 47 kilometre uzaklıkta olan kent eşsiz bir manzaraya sahiptir. Buraya Kemer meydanında bulunan saat kulesinin yanından Phaselis-Tekirova minibüslerine binerek ulaşabilirsiniz. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kemer’de gezip, görebileceğiniz tarihi ve kültürel bir çok yer bulunmaktadır. Burada hem denizin keyfini çıkaracak hem de ören yerlerini gezerek bilgi edinebileceksiniz. Kemer’de bütçenize uygun konaklayabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

Antalya otelleri içinden düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz kaliteli otelleri sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Önerilerimizin bulunduğu yerleri kısaca tanıttık. Daha fazlasını isteyenler için de Antalya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünya şehirlerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city