Phaselis Antik Kenti ve Koyu Antalya Kemer ilçesine bağlı olarak Tekirova sınırları içinde yer alır. Kent M.Ö.7. yüzyılda koloniler tarafından kurulmuştur. Kent bir çok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetler ardında çok önemli eserler bırakmışlardır.

 Antalya Kemer Phaselis Antik Kenti ve Koyu Antalya Kemer’de Phaselis Antik Kenti ve Koyu

Bölgede yapılan kazılar sonucunda çoğu Roma dönemine ait eserler bulunmuştur. Antalya merkeze 47 kilometre uzaklıkta olan kent eşsiz bir manzaraya sahiptir. Buraya Kemer meydanında bulunan saat kulesinin yanından Phaselis-Tekirova minibüslerine binerek ulaşabilirsiniz. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kemer’de gezip, görebileceğiniz tarihi ve kültürel bir çok yer bulunmaktadır. Burada hem denizin keyfini çıkaracak hem de ören yerlerini gezerek bilgi edinebileceksiniz. Kemer’de bütçenize uygun konaklayabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

Kültürün, denizin ve şelalelerin şehri Antalya… Antalya otelleri de web sitemizde.. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Didim, Kalkan, Kaş, Alanya ve daha fazlası.. Antalya gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Ucuz Antalya Uçak Bileti

Antalya uçak bileti fiyatlarımızı görmeden biletinizi almayın! TatilCity.NET bütün dünya şehirlerine çok ucuz ve ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city