Selçuklu Av Köşkü, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Ormanlık alanda bulanan köşk yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir yer. Selçuklu mimarisinin en iyi örneklerinden biri diyebiliriz. Türk-İslam sanat geleneğinin en güzel yapıtlarından olan köşk ne yazık ki bazı tahribatlara uğramış. Ancak yinede günümüze kadar varlığını devam ettirmiş.

Antalya Kemer Selçuklu Av Köşkü Antalya Kemer’de Selçuklu Av Köşkü

Selçuklu Av Köşkü’nü ziyaret ettiğinizde çatıda bulunan Hz.Süleyman’ın mührünü görebilirsiniz. Aynı zamanda altıgen biçimindeki yıldız kabartmalı taş merdivenlerinin fotoğrafını çekebilirsiniz. 1230-1248 yıllarında yapılan köşkü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yaz tatili için geleceğiniz Kemer’de gezip, görebileceğiniz tarihi ve kültürel bir çok önemli yapı bulunmaktadır. Ören yerlerinin yanı sıra muhteşem koylarında dalmanın tadını çıkaracaksınız.

Antalya otelleri içinden düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz kaliteli otelleri sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Önerilerimizin bulunduğu yerleri kısaca tanıttık. Daha fazlasını isteyenler için de Antalya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünya şehirlerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city