Selçuklu Av Köşkü, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Ormanlık alanda bulanan köşk yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir yer. Selçuklu mimarisinin en iyi örneklerinden biri diyebiliriz. Türk-İslam sanat geleneğinin en güzel yapıtlarından olan köşk ne yazık ki bazı tahribatlara uğramış. Ancak yinede günümüze kadar varlığını devam ettirmiş.

Antalya Kemer Selçuklu Av Köşkü Antalya Kemer’de Selçuklu Av Köşkü

Selçuklu Av Köşkü’nü ziyaret ettiğinizde çatıda bulunan Hz.Süleyman’ın mührünü görebilirsiniz. Aynı zamanda altıgen biçimindeki yıldız kabartmalı taş merdivenlerinin fotoğrafını çekebilirsiniz. 1230-1248 yıllarında yapılan köşkü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yaz tatili için geleceğiniz Kemer’de gezip, görebileceğiniz tarihi ve kültürel bir çok önemli yapı bulunmaktadır. Ören yerlerinin yanı sıra muhteşem koylarında dalmanın tadını çıkaracaksınız.

Kültürün, denizin ve şelalelerin şehri Antalya… Antalya otelleri de web sitemizde.. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Didim, Kalkan, Kaş, Alanya ve daha fazlası.. Antalya gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Ucuz Antalya Uçak Bileti

Antalya uçak bileti fiyatlarımızı görmeden biletinizi almayın! TatilCity.NET bütün dünya şehirlerine çok ucuz ve ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city