Side Müzesi, Antalya Side ilçesinde bulunmaktadır. Müzede yer alan yazıtlar, kabartmalan Roma ve Bizans dönemine aittir. Burada Helenistik döneme ait lahitler ve Antik Yunan dönemine ait sunak ve portreler yer alıyor.

 Antalya Side Müzesi Antalya Side’de Side Müzesi

Müze, 1961 yılında yenilenmiş ve hizmete açılmış. Müze, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Yaz tatili için geleceğiniz Side’de gezip görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Antik kentin agorasının hamamı olarak kullanılan müze görülmeye değer. Side’ye geldiğinizde Titreyen Göl, Aspendos Köprüsü’nü görmeyi unutmayın. Side’de bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunuyor. Side plajlarıyla, deniziyle en çok ilgi gören Antalya ilçelerinden biridir. Burada denizin keyfini çıkarırken diğer yandan ören yerlerini gezerek tatilinizi farklı bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Kültürün, denizin ve şelalelerin şehri Antalya… Antalya otelleri de web sitemizde.. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Didim, Kalkan, Kaş, Alanya ve daha fazlası.. Antalya gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Ucuz Antalya Uçak Bileti

Antalya uçak bileti fiyatlarımızı görmeden biletinizi almayın! TatilCity.NET bütün dünya şehirlerine çok ucuz ve ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city