Sinop Kalesi, Sinop Merkez‘de bulunmaktadır. Kalenin ne zaman yapıldığı bilinmiyor ancak M.Ö.7. yüzyılda inşa edildiği tahmin ediliyor. Kale Roma, Bizans, Selçuklular gibi bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yine bu uygarlıklar döneminde onarılmıştır.

Sinop Merkez Sinop Kalesi Sinop Merkez’de Sinop Kalesi

Kalenin altı kalesi bulunuyor. Günümüzde ise sadece iki kapısı kalmış. Kale yaklaşık olarak 2050 metre uzunluğu ve 25 metre yüksekliğe sahiptir. Geçmişten günümüze kadar sağlam olarak kalmıştır. Kale ziyarete açık durumda. Kaleye kentin her yerinden ulaşabilirsiniz. Karadeniz turu kapsamında geleceğiniz Sinop’ta mutlaka kaleyi görmelisiniz. Burada gezip, görebileceğiniz bir çok ören yeri bulunmaktadır. Sinop’ta bütçenize uygun kalabileceğiniz tesisler vardır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunuyor.

Sinop otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Sinop Otelleri

ortalama fiyatı150TL

Denizci Otel
Sinop Türkiye

Sinop'un merkezinde bulunan Denizci Otel ucuz fiyat arayanlara iyi bir alternatif.

5% İndirim
ortalama fiyatı180TL

Sinop Antik Otel
Sinop Türkiye

Balayı, aile, toplantı, tatil, spor, sağlık gibi birçok farklı konseptte uzmanlaşmış  bir Sinop oteli.

ortalama fiyatı150TL

Sinop Vira Otel
Sinop Türkiye

Şehir  Merkezinde bulunan  Sinop Vira Hotel denize sıfır konumundadır ve kendine ait iskelesi bulunmaktadır. Oda kahvaltı konseptinde çalışan tesis yılın 365 günü konuklarıa kusursuz hizmet vermektedir.

Sinop’a gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamlı Sinop gezilecek yerler şehri anlamanıza, tanımanıza yardımcı olacak şekilde hazırlandı.

Ucuz Sinop Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur. Üstelik Sinop uçak bileti de sitemizde çok uygun!..

tatil city