Soğanlı Harabeleri, Kayseri Yeşilhisar ilçesinde yer almaktadır. Burası şehir merkezinden 70 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Görüntü olarak Kapadokya’ya benzemektedir. Burada birbirinden ilginç peri bacaları ve harabeler yer alıyor. Bölge yöresel Soğanlı Bebekleri’yle ünlü diyebiliriz.

Kayseri Yeşilhisar Soğanlı Harabeleri Kayseri Yeşilhisar’da Soğanlı Harabeleri

Burası tarihi özelliğiyle en çok ilgi çeken bölgedir. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini gören yerde Romalılara ait mezarlar bulunuyor. Aynı zamanda Bizans döneminden kalma kilise bulunmaktadır. Burası Bizans döneminde önemli bir yerleşim yeriydi. Alanda elliye yakan kaya kilise ve mağara bulunmaktadır. Ancak bu yapılar doğal olaylar ve istilalar yüzünden büyük hasar görmüştür. Tokalı, Yılanlı, Karabaş ve St. Barbara kiliseleri günümüze kadar varlığını korumuştur. Yapıların iç kısmı süslemeleriyle dikkat çekiyor. Bütün yapılarda İsa ve havarilerine ait freskler bulunuyor.

Kayseri otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Kayseri Otelleri

Kayseri, ticaretin ve pastırmanın başkenti. Sizler için şehir hakkında bilgi alabileceğiniz Kayseri Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Kayseri Uçak Bileti

TatilCity.NET ucuz Kayseri uçak bileti de bulur..

tatil city