St.Philippe Martyrion Kilisesi, Denizli Pamukkale ilçesinde bulunmaktadır. Hierapolis’in kuzeyinde yer alan kilise günümüze kadar varlığını korumuş. Bir kısmı ayakta duran kiliseyi mutlaka görmelisiniz. Geçmişte bir çok medeniyete ev sahipliği yapan kilise Hz.İsa’nın 12 havarisinden biri olan azizin adını almış.

Denizli Pamukkale St.Philippe Martyrion Kilisesi Denizli Pamukkale’de St.Philippe Martyrion Kilisesi

MS.4. veya 5. yüzyılda yapılan kilise Hristiyanlık inancının en güzel örneklerinden biri. Aziz Philippe’nin mezarının da burada olduğu bilinmektedir. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Deniz’lide gezip, görebileceğiniz tarihi ve kültürel bir çok yer bulunmaktadır. Natural Park, Kaklık Mağarası ve Antik Havuz’u görmeyi unutmayın.  Burada konaklayabileceğiniz bütçenize uygun tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda yer alıyor.

Denizli otelleri hem de düşük bütçeli ve standartları iyi. TatilCity.NET’de otellerin fiyatlarını görün ve rezervasyonu yapın!

Denizli Otelleri

Denizli’de gezebilecek yerler. Pamukkale ve daha fazlası. Ayrıca çok geniş hazırlanmış bir Denizli gezilecek yerler rehberi..

Ucuz Denizli Uçak Bileti

Denizli uçak bileti fiyatları içinden promosyon biletleri kolaylıkla seçebilirsiniz!.. Ayrıca TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarda ekonomik fiyatlı uçak bileti bulur.

tatil city