Tarihi Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir Odunpazarı ilçesinde bulunmaktadır. Müzenin önemli özelliği Türkiye’nin ilk açılan cam sanatları müzesi olmasıdır. Aynı zamanda müzede yerli ve yabancı sanatçılar buradaki atölyelerinde cam sanatının eşsiz eserlerini yaratmaktadırlar.

Eskişehir Odunpazarı Tarihi Cam Sanatları Müzesi Eskişehir Odunpazarı’nda Tarihi Cam Sanatları Müzesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı’nda bulunan eski evlerden birini restore ederek kent müzeleri kompleksi olarak yeniden düzenlemiştir. Tarihi Cam Sanatları Müzesi’de burada bulunmaktadır. 2007 yılında hizmete açılan müzeye ilgi büyük. Müze, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Cam Dostları Grubu ve Anadolu Üniversitesi ortaklığıyla yapılmış. Pazartesi dışında müze diğer günlerde açıktır. Müzede, elliden fazla sanatçının eserlerini görebilirsiniz. Dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olan Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi, kültürel yerler bulunmaktadır. Eskişehir’de bütçenize uygun konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Eskişehir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Eskişehir Otelleri

Eskişehir’e gidecekler için bir takım bilgiler de veriyoruz. Üstelik çok geniş kapsamlı Eskişehir Gezi Rehberi de hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur.

tatil city