Ümran Baradan Oyuncak Müzesi, İzmir Konak ilçesinde bulunmaktadır. İzmir’in ünlü seramik sanatçılarından Ümran Baradan’ın dünyanın bir çok yerinden getirttiği oyuncaklar, Sunay Akın’nda katkılarıyla koleksiyon oluşturulmuş ve müzede sergilenmiştir.

İzmir Konak Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi İzmir Konak’ta Ümran Baradan Oyuncak Müzesi

Müze, 2010 yılında hizmete açılmış. Özellikle çocuklu ailelerin ilgi gösterdiği müzeye büyüklerinde ilgisi büyük. Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, Varyant’ta yer alıyor.1850-1970 yılları arasında dünyanın bir çok ülkesinde yetenekli çocukların yaptığı oyuncaklar burada bulunuyor. Müzede dünya tarihinin en güzel ve en önemli oyuncaklarını görebilirsiniz. Burada belediye tarafından geleneksel gölge oyunları gibi etkinliklerde düzenleniyor. Arkadaşlarınızla birlikte gerek deniz gerekse kültür gezisi kapsamında geleceğiniz İzmir’de mutlaka müzeyi görmelisiniz. İzmir’de bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler ve yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz uygun mekanlar bulunmaktadır.

İzmir otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

İzmir Otelleri

İzmir’e gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de İzmir gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Ucuz İzmir Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile İzmir uçak bileti de bulur.

tatil city