Yanartaş, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Çıralı yakınında bulunan Olimpos Antik Kenti’nde bulunan taş yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir detay. Mavinin ve yeşilin buluştuğu Kemer’e geldiğinizde mutlaka Yanartaş’ı görmeden dönmeyin.

 Antalya Kemer  Yanartaş Antalya Kemer’de Yanartaş

Yanartaş Likyalılar için Sonsuz Ateş demektir. Yunan mitolojisine göre Yanartaş, Likya Kralı tarafında görevlendirilmiş olan Bellerophontes’in mızrağıyla yaralayıp, yerin 7 kat altına gönderdiği Chimera’nın saçtığı alevler olduğu rivayet ediliyor. Arkadaşlarınızla birlikte geleceğiniz Kemer tatilinde denizin keyfini çıkarırken bir yandan da ören yerlerini ziyaret etmeyi unutmayın. Burada keşfedip, bilgiler öğrenebileceğiniz bir çok gizemli ve turistik yerler bulunmaktadır. Kemer’de bütçenize uygun pansiyon, otel..vb konaklama tesisleri vardır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunuyor.

Kültürün, denizin ve şelalelerin şehri Antalya… Antalya otelleri de web sitemizde.. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Didim, Kalkan, Kaş, Alanya ve daha fazlası.. Antalya gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Ucuz Antalya Uçak Bileti

Antalya uçak bileti fiyatlarımızı görmeden biletinizi almayın! TatilCity.NET bütün dünya şehirlerine çok ucuz ve ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city