Yanartaş, Antalya Kemer ilçesinde bulunmaktadır. Çıralı yakınında bulunan Olimpos Antik Kenti’nde bulunan taş yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir detay. Mavinin ve yeşilin buluştuğu Kemer’e geldiğinizde mutlaka Yanartaş’ı görmeden dönmeyin.

 Antalya Kemer  Yanartaş Antalya Kemer’de Yanartaş

Yanartaş Likyalılar için Sonsuz Ateş demektir. Yunan mitolojisine göre Yanartaş, Likya Kralı tarafında görevlendirilmiş olan Bellerophontes’in mızrağıyla yaralayıp, yerin 7 kat altına gönderdiği Chimera’nın saçtığı alevler olduğu rivayet ediliyor. Arkadaşlarınızla birlikte geleceğiniz Kemer tatilinde denizin keyfini çıkarırken bir yandan da ören yerlerini ziyaret etmeyi unutmayın. Burada keşfedip, bilgiler öğrenebileceğiniz bir çok gizemli ve turistik yerler bulunmaktadır. Kemer’de bütçenize uygun pansiyon, otel..vb konaklama tesisleri vardır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunuyor.

Antalya otelleri içinden düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz kaliteli otelleri sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Önerilerimizin bulunduğu yerleri kısaca tanıttık. Daha fazlasını isteyenler için de Antalya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünya şehirlerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city