AnadoluJet uçuşlarını web sitemizden bulabilirsiniz. Özellikle Anadolu’nun havayolu ulaşımını tercih etmesi noktasında ‘Uçmayan Kalmasın’ mottosuyla yola çıkan havayolu şirketi AnadoluJet, yolcularının daha ekonomik ve güvenli seyahat etmesinin yolunu açtı. 39 uçaklık filosu ile Anadolu Jet, 41 havalimanı ve 69 parkurda uçuş yapıyor. Bir Türk havayolları markası olan Anadolu Jet, müşteri memnuniyetini esas alarak çalışmalarına devam ediyor.

ANADOLUJET

Her geçen gün gelişen teknolojiye inovatif  yaklaşımlarla değer katan Anadolu Jet, ‘Uçmayan Kalmasın’ amacıyla çıktığı serüvenine beş uçakla başladı. Bugün filosuna 39 uçağı ekleyen Anadolu Jet, 41 havalimanına ve 69 hatta karşılıklı uçuş yapıyor. Uçuş ağını sürekli genişleten  havayolu şirketi AnadoluJet, özellikle Anadolu’da yolculuğunu sürdürmeye devam ediyor. İlk uçuşa 10 yıl önce başlayan AnadoluJet, yaklaşık 73 milyon yolcunun emniyetli şekilde ulaşımını sağladı. Öte yandan ücretsiz ikram ve bagaj hakkı servisinin yanı sıra özel ekonomik araç kiralama ve yolcu salonlarına ek olarak yolcularına daha ekonomik ve konforlu seyahat deneyimi sunmak için kaliteden ödün vermeyen Anadolu Jet, bu yönüyle yolcularından tam not almayı başarıyor.

Anadolu Jet’te, operasyonel emniyet ve güvenlik ön planda tutuluyor

Türk Hava Yolları (Anadolu Jet), yönetimiyle başlattığı tüm faaliyetlerde emniyet ve güvenliği ön planda tutuyor. Tüm çalışanların katılabildiği bildirim ve raporlama işlemi yapabildiği, gelen bildirimler üzerinden cezai işlem yapan AnadoluJet yönetimi, özellikle aşağıda belirtilen hususlar konusunda oldukça hassas olduğunu bildiriyor.

  • Operasyonel anlamda emniyeti sağlamak,
  • Emniyet ve güvenlik konularında taahhüt edilen konuları uygulamak,
  • Söz konusu konularda sorumluluk ve görev alanlarını belirlemek,
  • Yolcu emniyetini zora sokacak tehdit ve zafiyetlerini belirlemek,
  • İletişimi en etkin şekilde kullanmak,
  • Tüm personelde emniyet ve güvenlik uygulamalarını bir şirket kültürü olarak benimsenmesini sağlamak.

Ulusal ve uluslararası standartlar ve mevzuatlar gereği sahip olduğu finansal değerin yanı sıra Anadolu Jet; ekonomik, sosyal, kültürel ve etik değerler noktasında çalışanlarını gözetiyor. Bunun yanı sıra başta müşterileri olmak üzere tedarikçi, iştirakçi ile tüm iş ortaklarını ve diğer paydaşlarını memnun etme odaklı çalışır.  Müşteri şikayetlerini dikkate alan AnadoluJet, hizmet kalitesinin mükemmeliyetçi yapıya kavuşturulması için çalışmalarına devam ediyor.

İş sağlığı ve güvenliği açısından uluslararası standartlar benimseniyor

En tehlikeli sektörler arasında yer alan havayolları sektörü iş sağlığı ve güvenliği alanında da bir takım önlemlerin alınmasını zorunlu kılıyor. Bu konuda tehlikenin önceden belirlenmesi, buna uygun risk yönetiminin oluşturulması açısından çalışanlarına güvenli, sağlıklı ortam ve çalışma ortamı sağlamayı ilke edinen Türk Hava Yolları (AnadoluJet), kaynakların verimli ve etkin ve verimli kullanılması yönünde çalışmalarını sürdürüyor.

Kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde topluma katma değer katıyor

AnadoluJet - Anadolu Jet

AnadoluJet uçak bileti

Türk Hava Yolları (AnadoluJet); yolcularına sunduğu hizmetlerin yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle de paydaş olduğu veya destek sunduğu projelerle topluma katma değer sağlıyor. Türk Hava Yolları (AnadoluJet), söz konusu yönetim anlayışıyla müşterilerine sunduğu hizmetle oluşturduğu ekonomik değerin yanı sıra bu faaliyetler çerçevesinde zorunlu olarak uyması gereken ulusal ve uluslararası standartları da hayata geçiriyor. Ortaklık değerlerinin farkında olan Türk Hava Yolları (AnadoluJet), bu kapsamda çözüm odaklı çalışan, sorumluluklarını yerine getiren, deneyimlerini paylaşan, takım çalışmasını etkin şekilde hayata geçiren ve sürdürülebilir yönetim anlayışıyla faaliyet gösteriyor.

Yaşamın değerinin farkında olan Türk Havayolları (AnadoluJet) emniyeti önceliyor

İş güvenliği, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarının yanı sıra emniyet politikalarına da kayda değer önem veren Türk Hava Yolları (AnadoluJet), faaliyetlerinin tamamında emniyeti ön plana alıyor. Ortaklığın kurumsal değerlerinin taviz vermeyen Türk Hava Yolları (AnadoluJet), özellikle emniyet hususunda sürdürülebilir hava taşımacılığı alanında verimli ve etkin rol oynamayı temel ilke olarak kabul ediyor. Öte yandan Türk Hava Yolları’nın (AnadoluJet) emniyet ve güvenlik alanında tüm sektöre örnek teşkil edebilecek, en iyi uygulama ve standartlarda faaliyet göstermeye devam ediyor. Türk Hava Yolları (AnadoluJet); organizasyonlarında paydaşlarının, çalışanlarının ve yolcularının emniyetine kritik önem veriyor.

Emniyet Yönetim Sistemi ile geleceğe sağlıklı ve güvenilir bakış sunuyor

Bu hususta Türk Hava Yolları (Anadolu Jet), başta çalışanlarına sağlıklı ve güvenilir bir çalışma ortamı sunmayı, ardından tüm yolcuları için muhtemel risklere karşı en yüksek emniyet standartlarını hayata geçirmeyi ve bu şartları sürdürülebilir kılmayı bir yönetim politikası haline getiriyor. Bu politikalar doğrultusunda Türk Hava Yolları (AnadoluJet), faaliyet ve organizasyonlarının tümünü içeren Emniyet Yönetim Sistemi’ni (SMS) ve Bitkinlik Risk Yönetimi Sistemi’ni (FRMS) işletiyor. Emniyet Yönetim Sistemi ve Bitkinlik Risk Yönetimi’nin ana temasını, öngörülebilir tehlikeleri done ve verilere dayalı olarak belirleme, takip etme ve risk yönetimi olarak tanımlamak mümkün. Söz konusu yaklaşım ile Türk Hava Yolları (Anadolu Jet), paydaşları, çalışanları, yolcuları bakımından riskleri en aza indirgiyor ve gelecek açısından sağlıklı ve güvenilir bir projeksiyon sunuyor.

Türk HavaYolları (AnadoluJet) kalitede ‘sıfır hata’ ilkesi ile hareket ediyor

Kalite politikaları açısından Türk Hava Yolları (AnadoluJet), tarifeli tarifesiz ticari yolcu ve kargo hava taşımacılığı hizmetleri yapıyor. İç ve dış hatlarda özellikle de yukarıda bahsettiğimiz konularda eğitim hizmetleri sunuluyor. ‘Toplam Kalite’ yaklaşımıyla ulusal ve uluslararası standartlarda ticari etik değerleri dikkate alıyor. Söz konusu Toplam Kalite politikasıyla Türk Hava Yolları (AnadoluJet) sorumluluk alıyor. Katma değer yönünde çalışanlarını, müşterilerini, tedarikçilerini, iştiraklerini, tüm iş ortaklarını ortak amaç noktasında buluşturmayı hedefliyor.

Buna ilave kalite yönetimi ile ilgili olarak belirlenen standartlara uyan, ulusal ve uluslararası havacılık kurallarına ile diğer yasal şartlara uygun hareket etmeyi benimsiyor. Toplam Kalite politikasının bir parçası olarak gören Türk Hava Yolları (AnadoluJet), bu amaçlarına ulaşmak için bütün personeliyle birlikte en ileri teknoloji kaynaklarından faydalanır. Belirlenen hizmet, faaliyet ve organizasyon süreçlerinde sürdürülebilir ve inovatif yönetim anlayışıyla süreç performanslarını izler ve sürekli iyileştirme politikasıyla mükemmeli hedefler. Vasıflı ve donanımlı insan kaynakları, teknolojik altyapıya sahip çalışma ortamıyla uçuş öncesi, sırası ve sonrasında emniyet ve güvenlikte ‘sıfır hata’ anlayışıyla hizmet veriyor.

Güvenlikten taviz vermeyen Türk Hava Yolları (AnadoluJet),  sistematik çalışıyor

Türk Hava Yolları (AnadoluJet), uçuş öncesi, uçuş sırasında ve uçuş sonrasında muhtemel yasa dışı müdahale eylemleri önleyici taktik ve stratejiler geliştirir, hayata geçirir ve güvenlik hedefleri ile performans ile standartlarını belirler. Söz konusu süreçleri uygularken kurumsal ihtiyaçların uygunluğunu sağlamak için güvenlik politikasını belli periyotlarda tekrar gözden geçirir. Güvenlik konusunda personel yetkinliğinin farkında olan Türk Hava Yolları (Anadolu Jet), çalışanlarının güvenlik konularında sorumluluk ve etkinliklerini belirler. Öte yandan güvenlik zafiyetlerinin ve risklerin belirlenmesi konusuna da özen gösteriliyor. Türk Hava Yolları (Anadolu Jet), tüm çalışanlarına, hayata geçirilen faaliyetlerinde insan, makine, çevre ve görev unsurlarının etkileşimi sonucu muhtemel güvenlik açıklarının belirlenmesi ve giderebilmesi için her türlü desteği sağlamaya devam ediyor.

Risk yönetiminde Türk Hava Yolları (Anadolu Jet), gerekli teknoloji altyapıya sahip

Gelişmiş teknolojik altyapısı ile risk belirlenmesi, tespit edilmesi, aksiyon programlarının geliştirilmesi, raporlanması sağlanıyor. Gerekli tedbirlerin alınması hususunda kayda değer çalışma yürüten Türk Hava Yolları (AnadoluJet), özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli çalışmaları yürütüyor. Çalışma ortamının daha sağlıklı ve güvenli hale gelmesi için gözetim ve koruyucu hekimlik yapısı oluşturuluyor.

Anadolu’nun her yanında, yolcular sevdikleri ile buluşuyor

Öte yandan Anadolu’nun dört yanına ulaşan Türk Hava Yolu (AnadoluJet) Ankara’dan; Adana, Adıyaman, Ağrı, Antalya, Batman, Bingöl, Bodrum, Bursa. Çanakkale, Dalaman, Diyarbakır. Edremit, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gazipaşa, Hakkari Yüksekova, Hatay. Iğdır, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kıbrıs (Ercan), Malatya, Mardin, Muş, Ordu/Giresun, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van’a seferler düzenliyor.

Türk Hava Yolu (Anadolu Jet)’in  İstanbul Sabiha Gökçen’den uçtuğu şehirler

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan seferler düzenleyen Türk Hava Yolu (Anadolu Jet); Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Antalya, Bodrum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Iğdır, İzmir. Kars, Kayseri, Kıbrıs (Ercan), Konya. Malatya, Mardin, Nevşehir, Ordu, Giresun. Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van’a yolcularını konforlu, güvenli ve emniyetli şekilde ulaştırıyor. Bursa-Diyarbakır, Bursa-Erzurum, Bursa-Muş, Bursa-Trabzon, Kocaeli-Trabzon arasında ise Türk Hava Yolu (AnadoluJet)’in çapraz uçuşlar gerçekleştiriyor.

AnadoluJet uçuşları web sitemizden de bulunabilir, ucuz uçak bileti satın alınabilir.