Somali, güneybatısında Kenya, kuzeybatısında Cibuti, doğusunda Hint Okyanusu, kuzeyinde Aden Körfezi ve Yemen ve batısında Etiyopya ile çevrelenmiş bir ülkedir. Somali Afrika’nın en ucundaki ülkedir. Somali’ye gitmek isteyen vatandaşlarımızın işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Somali vizesi için bütün işlemleri biz gerçekleştiririz. Somali vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Somali vizesi için bizi arayın.

Ucuz Somali vizesi almak isteyenler..

Ucuz Somali Vizesi - Somali vize işlemleri

Ucuz Somali Vizesi

Muson rüzgarları ve düzensiz bir şekilde yağan yağışlar nedeniyle Somali’de iklim sene boyunca kurak bir şekilde seyreder. Surud, ülkenin en yüksek noktasıdır. Vebi Juba ve Vebi Shabella ırmakları Etiyopya’dan doğmakla beraber Somali’nin en önemli akarsuyudur. Bu akarsular boyunca uzanan topraklar ise oldukça verimlidir.

Ülkede ekonomi açısından tarım son derece önemlidir. Somali’nin büyük bir kısmı tarım ile uğraşmakla beraber tarıma elverişli arazi yüzde 15 civarındadır. Ülkede tarım yapılan aran ise yüzde 2’li bir dilimdir. Üretilen ürünler arasında fasulye, darı, muz, şeker pancarı önde gelmektedir. Somali topraklarının yarısına denk gelen otlak alanlar ise hayvancılık açısından önemlidir. Ülke ekonomisinin ana kaynağını hayvancılık oluşturur. Canlı hayvan ihracatı Somali açısından itici bir güç niteliğindedir.

Ülkede sanayi pek gelişmemiştir. Az sayıda konfeksiyon atölyeleri ile az sayıda gıda madde fabrikaları bulunmaktadır. Kişi başı gayrisafi yurt içi hasıla 600 dolardır. Ülkedeki kalay, boksit, bakır, demir, doğal gaz uranyum yataklarının çoğu işlenmemiştir. Ayrıca petrol açısından da Somali zengin bir ülkedir. Fakat petrol yatakları işlenmediğinden bunun herhangi bir katkısı olmamaktadır. Güvenlik ortamı sağlanamadığı için ülkeyi terk eden büyük petrol firmaları ülkeye geri dönmek istememektedir. Mogadişu yönetimi,2013’ün son aylarında bu şirketleri geri döndürmek için ikna çabalarına başlamışlardır. Ancak henüz net bir sonuç alınabilmiş değildir.

Somali vize işlemleri

Somali’ye gitmek isteyen vatandaşlarımız pasaport ayrımı olmaksızın mutlaka Somali vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Ucuz Somali vizesi alıyoruz. Vize işlemleri için firmamız vatandaşlarımıza gerekli hizmet desteğini vermektedir. Belgelerin listelenmesi, kontrolü, eksik varsa tespit etme, konsolosluğa belgelerin gönderimi ve konsolosluktan gelen cevabı ilgili kişiye iletme gibi yetkililerimiz tüm süreçlerde prosedüre uygun bir şekilde hareket etmekte işlemleri gerçekleştirmektedir.

Siz de Somali’ye gitmek istiyor ancak vize işlemleri için yeterli vakit bulamıyorsanız firmamızı arayabilir, Somali vize işlemleri için gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Somali vizesi başvuru formu

    • Somali vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.