TatilCity.NETTatilCity.NET
Şifremi unuttum?

Bahçesaray Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Kırmızı Köprü

Kırmızı Köprü

Kırmızı Köprü, Van Bahçesaray  ilçesinde bulunmaktadır. Doğudan batıya doğru uzanan köprü tek gözlüdür. Eğimli köprüler sınıfındandır. Köprü sivri kemerli olup, tuğla malzemeler kullanılmıştır. İki yanında ise birer oda bulunmaktadır.

Van Bahçesaray Kırmızı Köprü Van Bahçesaray’da Kırmızı Köprü

Köprünün duvarları kaba yönü taşlarla yapılmıştır. Günümüzde köprü sağlam bir durumdadır. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Van’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz pansiyon ve oteller bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı ise ilçe merkezinde bulunan kafe veya restoranlarda giderebilirsiniz. Dilerseniz şehrin en güzel yaylalarında çadır kampı yapabilirsiniz. Burada trekking gibi doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz.  Van Gölü’nün çevresinde bulunan mekanlarda akşam yemeğinizi yiyerek, güneşin batışını izleyebiliriz.  Buraya gelmişken meşhir Van serpme kahvaltısını mutlaka yapın. Van’dan ayrılmadan önce şehre özgü organik ve yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA

Mir Hasan Veli Medresesi

Mir Hasan Veli Medresesi, Van Bahçesaray  ilçesinde bulunmaktadır. Yapı günümüze kadar sadece zemin kat hücreleriyle ayakta kalabilmiştir. Diğer bölümler ise temel olarak kalmıştır. Yapı kare şeklinde ve dikdörtgen bir zemin üzerinde yapılmıştır. Medresenin güney cephesinin ortasına bir kapıyla giriş sağlanmıştır. Ortada giriş holü ve iki tarafında büyük birer oda vardır.

Van Bahçesaray Mir Hasan Veli Medresesi Van Bahçesaray’da Mir Hasan Veli Medresesi

Kuzeyinde ise dikdörtgen şeklinde, üzerleri beşik tonozla örtülmüş oda vardır. Bu odalardan üç tanesi sağlamdır diğerleri ise iki katlıdır. Medresenin yapımında moloz taş kullanılmıştır. Kültür veya iş gezisi kapsamında geleceğiniz Van’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve doğal yerler bulunmaktadır. Burada arkadaşlarınızla birlikte çadır kampı yapabileceğiniz camping alanlar vardır. Ayrıca şehirde yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlar ilçe merkezindedir. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileciğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca şehre özgü organik ve yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Dicle Lokantası

Dicle Lokantası

Van Bahçesaray’da bulunan Dicle Lokantası Doğu mutfağına özgü birbirinden lezzetli menüleri sunan kaliteli bir mekan. Buradaki yemeklere bayılacaksınız.

Van Bahçesaray Dicle Lokantası Van Bahçesaray’da Dicle Lokantası

Arkadaşlarınızla birlikte iş veya okul çıkışında gidip akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz mekanda menülerin tadına doyamayacaksınız. Müşteri memnuniyetine önem veren mekandan memnun bir şekilde ayrılacak ve buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz. Menülerde kullanılan malzemeler tamamen organik ve sağlıklıdır. Etler ise yerli hayvan elde edilmiş olup taze ve lezzetlidir. Aileniz ve çocuklarınızla birlikte hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz mütevazı bir mekan. Menüler bütçenize uygun ve ucuzdur. Dicle Lokantası kolaylıkla bulabileceğiniz adresinde sizleri bekliyor.

Adres: İslam Mah. 65710 Bahçesaray/Van

DAHA FAZLA
Müküs Çayı

Müküs Çayı

Bahçesaray Van merkezine 110 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Van Bahçesaray dağların arasında ve yeşilliklerin çevrelediği eşsiz doğa güzelliğine sahip bir ilçedir. Kışın yağan karların kapladığı ilçe mükemmel bir görüntüye sahip olmaktadır. Van merkezinden kalkan Başkale dolmuşlarıyla buraya ulaşmanız mümkündür. Burada gezip görebileceğiniz yerler arasında Müküs Çayı bulunmaktadır.

Van Bahçesaray Müküs Çayı Van Bahçesaray’da Müküs Çayı

Bahçesaray kara kovan balıyla ünlüdür. Bölgede ağaç işlemeciliği  yapılmaktadır. Ayrıca türbeleri çok olan bir yerdir. Bölgede çok fazla ceviz ağaçları bulunmaktadır. Müküs Çayı temiz, berrak bir suya sahiptir. Hızlı ve coşkulu akan bir yapısı vardır. İlçe su ihtiyacını buradan sağlamaktadır. Çay Ervani köyüne kadar uzanıp akar. Burada arkadaşlarınızla birlikte çadır kampı yapabilirsiniz. Raftinge karşı ilginiz varsa MuküsÇayı rafting için uygun bir yerdir. Burada balık tutabilir balık mangal yapabilirsiniz. Gün batımını çayınızı yudumlayarak izleyebilir, çayın sesiyle huzur dolu vakitler geçirebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA