TatilCity.NETTatilCity.NET

Göynücek Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Kardeşler Lokantası

Kardeşler Pide Salonu

Amasya Göynücek’de bulunan Kardeşler Pide Salonu rahat oturma düzeni ve huzur ortamıyla, leziz pide çeşitleriyle sizleri kendine bağlayacak nezih bir mekan.

Amasya Göynücek Kardeşler Pide Salonu Amasya Göynücek’de Kardeşler Pide Salonu

Birbirinden farklı çeşitli pideleriyle Göynücek halkına hizmet veren mekanda zamanın nasıl geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız. Komşularınızla birlikte öğlenleri çay saatlerinizin keyfini çıkaracağınız mütevazı bir mekan. Pidelerin malzemelerinde kesinlikle katkı malzemesi bulunmamaktadır tamamen organiktir. Arkadaşlarınızla birlikte günün her saati birlikte vakit geçirip, karnınızı doyuracağınız mekanda kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz. Bol malzemeli görüntüsü ve tadıyla Kardeşler Pide Salonu’nun müdavimi olacaksınız. Hafta sonları arkadaşlarınızla buluşup gideceğiniz aile lokantasında yediğiniz pideler temiz bir ortamda hazırlanıp, hijyenik bir şekilde masanıza sunumu yapılmaktadır.

Adres: Yeni Mahallesi, Hürriyet Cd. No:25, 05900 Göynücek/Amasya

DAHA FAZLA
Gökçeli Kalesi Gezisi

Gökçeli Kalesi

Amasya Göynücek ilçesi merkeze 45 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Amasya’da yapabileceğiniz en güzel kale gezisi  olacaktır. Amasya Göynücek’te gezebileceğiniz yerler arasında İçmeler ve  önemli bir kale olan Gökçeli Kalesi bulunmaktadır. Göynücek Amasya’nın en küçük ilçesidir.

Amasya Göynücek Gökçeli Kalesi Gezisi Amasya Göynücek’te Gökçeli Kalesi Gezisi

Gökçeli Kalesi, Göynücek’in Kuzeydoğusunda 7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Adını bağlı olduğu köyden Gökçeli’den alır. Köye olan uzaklığı 1 kilometredir. Çekerek vadisi mevkinde yer almaktadır. Basamaklardan oluşan bir tüneldir. Kalenin bazı bölümlerinde kayalara oyulmuş dehlizler bulunmaktadır. Görüntüsüyle ilginç bir yapıdır. Gökçeli Kalesi Romalılar döneminde garnizon olarak kullanılmıştır. Arkadaşlarınızla birlikte macera dolu ve bilgilerinize yenilerini katmak istiyorsanız çadır kampı veya karavan tatili yaparak bu alanları ziyaret edebilirsiniz. Kültür turlarınıza yenilerini ekleyebileceğiniz güzel bir tercih Amasya gezisi…

DAHA FAZLA