TatilCity.NETTatilCity.NET

Karaçi Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Bagh Ibne Qasim

Bagh Ibne Qasim

Bagh Ibne QasimPakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. Şehrin sembolik ve en büyük parklarından biridir. Doğayla iç içe yeşillikler içinde ve temiz bir havada dinlenmek ve yürüyüş yapmak istiyorsanız burayı gün içinde görebilirsiniz.

Pakistan Karaçi Bagh Ibne Qasim Pakistan Karaçi’de Bagh Ibne Qasim

Burada zaman zaman etkinlikler düzenleniyor ve park günün her saati kalabalık ve hareketli bir durumda. Buraya her yıl 10 milyon kişi ziyaret ediyor. Parkın dikkat çeken detayı ise gül bahçeleriyle kaplı. Burada kaplumbağa havuzlarını mutlaka görmelisiniz. Parkın istediğiniz saatte dolaşabilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Karaçi’de gezip görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra parklar, bahçeler ve plajları da bulunmaktadır. Buraya gelmişken Clifton Beach’ı mutlaka görmeli ve akşam güneşin batışını izlemelisiniz.

DAHA FAZLA
Pakistan Maritime Museum

Pakistan Maritime Museum

Pakistan Maritime MuseumPakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. Şehirde denizcilik faaliyetleri geliştiği için ve bu alanda popüler olduğu için 1954 yılında Pakistan Denizcilik Müzesi açılmıştır.

Pakistan Karaçi Pakistan Maritime Museum Pakistan Karaçi’de Pakistan Maritime Museum

Müzede, denizle alakalı bütün belgeler, eşyalar, nesneler bulunmaktadır. Müzeyi 08:00-20:00 saatleri arasında gezebilirsiniz. Buraya turla birlikte gelmeniz daha iyi olacaktır. Kültür turu kapsamında geleceğiniz Pakistan Karaçi’de tarihi ve kültürel yerleri gezmenizin yanı sıra parklara, bahçelere ve plajlarına da gidebilirsiniz. Buraya gelmişken Clifton Plajı’nı görebilirsiniz. Burada mutlaka güneşin batışını izlemelisiniz. Karaçi’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlarda bulunmaktadır. Karaçi’de kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabileceğiniz dükkanlar bulunmaktadır. Pakistan, tütsülükleri, heykelcikleri, kınası, sandaletleri ve işlemeli kumaşlarıyla ünlü otantik ve mistik bir kültüre sahiptir.

 

DAHA FAZLA
Karachi Zoo

Karachi Zoo

Karachi ZooPakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. Buraya büyük, küçük herkesin ilgisi büyük. Şehrin sembolik yerlerinden biri olan hayvanat bahçesinde gezerken zamanın nasıl akıp, geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız.

Pakistan Karaçi Karachi Zoo Pakistan Karaçi’de Karachi Zoo

Hayvanat bahçesinde parkın simgesi olan 65 yaşındaki Anarkali adlı Asya filini mutlaka görmeli ve fotoğrafını çekmelisiniz. Bahçenin içinde Doğa Tarihi Müzesi, Mughal Bahçesi, Akvaryum ve Sürüngenler Evi bulunuyor. Burası hem ülkenin hem de şehrin en büyük hayvanat bahçelerinden biridir. Bahçeyi hafta içi her gün 08:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Pakistan’da aynı zamanda bahçeler, parklara ve plajlara da gidebilirsiniz. Buraya gelmişken mutlaka Clifton Plajı’na gidip güneşin batışını mutlaka izlemelisiniz.

DAHA FAZLA
Empress Market

Empress Market

Empress MarketPakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. Yapı 1889 yılında yapılmış. O tarihten beri burası şehrin en kalabalık yerlerinden biridir. Buraya alışveriş yapmak, yemek yemek, gezmek için gelebilirsiniz.

Pakistan Karaçi Empress Market Pakistan Karaçi’de Empress Market

Empress Market’in yanında bir de eğlence parkı bulunuyor. Tarihi ve kültürel gezi kapsamında geleceğiniz Karaçi’de aynı zamanda bahçeleri, parkları ve plajlarını da görebilirsiniz. Clifton Plajı’na gelip güneşin batışını izlemeyi sakın unutmayın. Burada denize girip, güneşlenmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Buraya haftanın her günü saat 07:00-23:00’da ziyaret edebilirsiniz. Karaçi’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz lüks ve kaliteli kafe ve restoranlarda mevcuttur.

DAHA FAZLA

National Museum of Pakistan

National Museum of PakistanPakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. Burası Pakistan’ın otantik kültürü ve tarihsel boyutu hakkında bilgi veren önemli bir müze. 1950 yılında açılmış. Müzede arkeolojik buluntuların yanı sıra, tarihi paralar, sikkeler bulunuyor.

Pakistan Karaçi National Museum of Pakistan Pakistan Karaçi’de National Museum of Pakistan

Müzede, Kuran Galerisi bölümü bulunmaktadır. Burada el yazması Kuran-ı Kerimleri görebilirsiniz. Müzeyi Çarşamba günleri hariç diğer günler 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Pakistan Karaçi’de birbirinden etkileyici tarihi  yerleri görmenin yanı sıra park, bahçe ve plajlarını da görebilirsiniz. Buraya gelmişken Clifton Plajı’na gelip güneşin batışını mutlaka izlemelisiniz. Karaçi’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Frere Hall

Frere Hall

Frere HallPakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. 1865 yılında tamamlanmış. Şehrin ikonik yapılarındandır. Turuncu dış mimariye sahip olduğu için dikkat çeken bir yapıdır. Bina günümüzde kütüphane, belediye binası ve idari hizmetler için kullanılıyor.

Pakistan Karaçi Frere Hall Pakistan Karaçi’de Frere Hall

Kütüphanede el yazmaları, 70.000 kadar kitap bulunuyor. Burayı ziyaret etmek isterseniz eğer, 09:00-17:00 saatleri arasında görebilirsiniz. Tarihi ve kültürel gezi kapsamında geleceğiniz Pakistan’da gezip görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Bunun yanı sıra parkları, bahçeleri ve plajları görebilirsiniz. Karaçi’ye geldiğinizde Clifton Plajı’na gidip güneşin batışını izlemeden dönmeyin. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe ve tesislerde bulunmaktadır.

 

 

DAHA FAZLA
Karachi Safari Park

Karachi Safari Park

Karachi Safari ParkPakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. 1970 yılında 148 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş. İçinde bir çok farklı bölüm bulunuyor. Parkın içinde kuğu gölünün yanı sıra golf oynayabileceğiniz alanlarda bulunuyor. 

Pakistan Karachi Safari Park Pakistan Karaçi’de Karachi Safari Park

Buraya sandalye asansörü denilen teleferik yardımıyla parkı kuş bakışı olarak görebilirsiniz. Buranın manzarasına hayran kalacaksınız. Şehri panoromik olarak izleyebileceğiniz bir yer. Arkadaşlarınızla birlikte mutlaka buraya gelmelisiniz. Parka, 06:00-20:00 saatleri arasında gelebilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Pakistan Karaçi’de gezip görebileceğiniz bir çok yer bulunuyor. Bunun yanı sıra paklarını, bahçelerini ve plajlarını da görebilirsiniz. Özellikle Clifton Beach’i mutlaka görmelisiniz burada güneşin batışını izlemeyi unutmayın. Karaçi’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Mohatta Palace

Mohatta Palace

Mohatta PalacePakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. Burası 1927 yılında Ağa Ahmed Hüseyin tarafından yaptırılmış. İlk dönemlerde Rajasthan’da yazlık ev olarak kullanılmış. Bina yapı olarak büyük bir alana konumlandırılmış.

Pakistan Karaçi Mohatta Palace Pakistan Karaçi’de Mohatta Palace

İçinde fıskiyeler, kubbeler, taş parantezler ve desenli korkulukları var. Etkileyici bir mimariye sahip olduğu içinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekebiliyor. Burası 20 yıl boyunca Mohatta ailesine ait olarak kalmış. İç ve dış mimarideki detaylar oldukça dikkat çekici. Burayı Pazartesi günü dışında her gün 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Pakistan Karaçi’de birbirinden güzel tarihi yerleri gezebileceğiniz gibi bahçe, park ve plajlarını da görebilirsiniz. Buraya gelmişken Clifton Plajı’nda gün batımını izlemeden dönmeyin.

 

 

DAHA FAZLA
Clifton Beach

Clifton Beach

Clifton Beach, Pakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. Burası Pakistan’ın önemli bir kıyı şerididir. Yerli ve yabancı bir çok turistin dikkatini çektiği yerlerden biridir. Yaz ve Kış fark etmez sahil her zaman kalabalık.

Pakistan Karaçi Clifton Beach Pakistan Karaçi’de Clifton Beach

Plajda eğlenceli aktiviteler ve yemek etkinlikleri düzenleniyor. Burada yüzmenin yanında eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Plaj, 24 saat ziyarete açık. Değişik su sporlarını da deneyimleyeceğiniz plajda güneşlenmenin ve denizde yüzmenin keyfini yaşayacaksınız. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Karaçi’de tarihi ve kültürel açıdan birbirinden ilginç yerlerin yanı sıra doğasıyla ünlü bahçeleri, parkları ve plajları da mevcuttur. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranlarda bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Mezar-i Kaid

Mezar-ı Kaid

Mezar-ı KaidPakistan Karaçi şehrinde bulunmaktadır. Mezar, Muhammet Ali Cinnah adına yapılmış anıt mezar. Burası ülkenin manevi açıdan önemli bir yeri. 1960 yılında tasarımı yapılmış ve 1970 yılında bitmiş.

Pakistan Karaçi Mezar-ı Kaid Pakistan Karaçi’de Mezar-ı Kaid

Muhammet Ali Cinnah Pakistan için önemli bir şahsiyet ve büyük önder olarak anılıyor. Mezar, şehrin sembolü. Mimari olarak beyaz renk hakim. Oldukça etkileyici bir tasarım harikası diyebiliriz. Kültür gezisi kapsamında geldiğiniz Pakistan Karaçi’de bulunan yeri mutlaka görmelisiniz. Burada gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra doğal güzellikleriyle de ünlü bahçelerini ve parklarını mutlaka görmelisiniz. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranlarda bulunuyor.

 

 

DAHA FAZLA