TatilCity.NETTatilCity.NET
Şifremi unuttum?

Kuşadasi Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Güvercinada Kalesi

Güvercinada Kalesi

Güvercinada Kalesi, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Kale, Hacıfeyzullah Mahallesi’nde bulunmaktadır. Kuşadası Körfezi’nin girişinde limanı koruyan bir şekilde yapılmıştır. Güvercinada üzerinde Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan bir iç kale vardır. Aynı zamanda İlyas Ağa tarafından yaptırılan surlarda bulunmaktadır.

tavsiye-ederiz-300x300 Güvercinada Kalesi Aydın Kuşadası’nda Güvercinada Kalesi

Bu surlar Mora İsyanı sırasında denizden ve adalardan gelecek tehlikeleri önlemek için yapılmıştır. Surlar adayı saracak şekilde 3 metre yüksekliğinde yapılmıştır. Kalenin yapımında kullanılan taşlar ise Yılancıburnu’ndan getirilmiştir. Surların güneyinde doğu yönüne cepheli merdivenlerle çıkılan yuvarlak kemerli iki kuleyle korunan kale giriş kapısı vardır. Kuzey yönendeki kule beşgen, güneydeki kule ise silindirik bir şekildedir.  Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Aydın’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Öküz Mehmetpaşa Kervarsarayı

Öküz Mehmetpaşa Kervansarayı

Öküz Mehmetpaşa Kervansarayı, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Yapı iki katlı olup moloz taş ve devşirme taşlardan yapılmıştır. Kervansaray küçük bir iç kale şeklindedir. Üst katı üçgen uçlu, sivri dendanelidir.

tavsiye-ederiz-300x300 Öküz Mehmetpaşa Kervansarayı Aydın Kuşadası’nda Öküz Mehmetpaşa Kervansarayı

Geniş bir avlusu vardır. Avlunun etrafından sıralanmış odaları mevcuttur. Burası günümüzde otel ve turistik tesis olarak kullanılmaktadır. Çeşitli dönemlerde restorasyon görmüş ve sağlamdır. Geniş gösterişli giriş kapısının etrafında mermer kullanılmıştır. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Aydın’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve eşsiz doğa güzelliğine sahip yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte şehrin en güzel yaylasında çadır kampı kurabilir ve doğayla iç içe huzur dolu bir kaç gün geçirebilirsiniz. Şehirden ayrılmadan evvel buraya özgü organik veya yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA
Kurşunlu Manastırı

Kurşunlu Manastırı

Kurşunlu Manastırı, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Manastır, Dilek Yarımadası’nın içinde yer almaktadır. Bölgenin görülmesi gereken önemli tarihi eserlerindendir. Davutlar ile Güzelçamlı arasındadır.

tavsiye-ederiz-300x300 Kurşunlu Manastırı Aydın Kuşadası’nda Kurşunlu Manastırı

Davutlara yaklaşık olarak 12 kilometre mesafededir. Manastırda kiler, mutfak, keşiş odaları, şapel, mezarlık, surlar, sur mahzeni, savunma odaları bulunmaktadır. Şapeldeki freskler dikkat çekmektedir. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Kuşadası’nda gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Kuşadası hem deniz ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz bir yer olmakla birlikte antik ören yerlerinde olduğu önemli bir bölgemizdir. Burada uygun fiyatlarla yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca konaklayabileceğiniz tesislerde mevcuttur. Bir tepenin üzerine yapılan manastırdan körfez manzarasının görüntüsüne hayran kalacaksınız. Manastır günümüzde varlığını koruyor. Duvarları ve iç bölümleri sağlam bir şekilde ayakta durmayı başarmış. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini gören manastır günümüzün önemli yapılarından biri.

 

DAHA FAZLA
Kuştur Plajı

Kuştur Plajı

Kuştur Plajı, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Plaj Selçuk’un girişinde yer alıyor. Burası daha çok günübirlik tatilcilerin geldiği bir yer. Plaj yaklaşık olarak 600 metre uzunluğunda ve yerli-yabancı turistlerin büyük ilgisini görüyor.

tavsiye-ederiz-300x300 Kuştur Plajı Aydın Kuşadası’nda Kuştur Plajı

Buraya ücretsiz olarak girebilirsiniz. Şezlong, şemsiye..vb malzemeler düşük fiyatlarla halka sunuluyor. Denizi temiz ve kumu ince sarı olduğu için rağbet gören bir plaj. Burada denizin keyfini çıkarırken akşamları da yürüyerek güneşin batışını izleyebilirsiniz. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kuşadası’nda yüzmenin yanı sıra tarihi ve kültürel yerleri de gezebilirsiniz. Bölgede çok sayıda ören yerleri bulunmaktadır. Kuşadası’nda konaklayabileceğiniz bütçenize uygun tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlarda bulunuyor.

DAHA FAZLA
Kaleiçi Cami

Kaleiçi Cami

Kaleiçi Cami, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Cami 1800 metrekarelik bir alana konumlanmış ve Öküz Mehmet Paşa tarafından yapılmıştır. Cami Osmanlı mimarisinin önemli eserlerinden biri. Camideki işçilik dikkat çekiyor. Günümüzde burası ibadete açık durumda.

tavsiye-ederiz-300x300 Kaleiçi Cami Aydın Kuşadası’nda Kaleiçi Cami

Caminin en önemli özelliği ise kubbesinin kurşunlu olmasıdır. Yani kurşunla kaplı olan kubbesi dikkat çekici bir özellik sunuyor. Burada yaklaşık olarak 550 kişi ibadet edebiliyor. Cami 17.yüzyılda kervansaray ve hamamla birlikte inşa edilmiş. Buraya geldiğinizde mutlaka Kaleiçi Cami’ni görmeli fotoğrafını çekmelisiniz. Yaz tatili için geleceğiniz Kuşadası’nda gezip, görebileceğiniz bir çok önemli yer bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda bulunuyor.

DAHA FAZLA
Dilek Yarımadası

Dilek Yarımadası

Dilek Yarımadası, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Buranın muhteşem güzellikte plajları bulunmaktadır. Ayrıca milli parkıyla da popüler bir yerdir. Yarımada da geçmiş medeniyetlerin yaşadığına dair kalıntılar, eserler bulunmaktadır.

tavsiye-ederiz-300x300 Dilek Yarımadası Aydın Kuşadası’nda Dilek Yarımadası

Doğa severlerin büyük ilgi gösterdiği adanın eşsiz manzarası yerli ve yabancı turistlerce büyük ilgi görüyor. Mavinin ve yeşilin buluştuğu noktada unutulmaz bir tatil günü geçirebilirsiniz. Tatilini Kuşadası’nda geçirenler günü birlik olarak yarımadayı görmeye geliyorlar. Burada bulunan milli parkta gezebilir, değişik türlerdeki canlıları ve bitkileri görebilirsiniz. Burada yaklaşık olarak 804 çeşit bitki türü bulunuyor. Aynı zamanda Anadolu parsı gibi soyu tükenen türlerde mevcut. Dilek Dağı’nın eteğindeki milli parkta yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda bulunuyor. Burada İyon uygarlığından kalma eserlere hayran kalacaksınız.

 

DAHA FAZLA
Davutlar

Davutlar

Davutlar, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Mavinin ve yeşilin buluştuğu noktada bulunan Davutlar yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini görüyor. Burada denize girmenin keyfini çıkarmanın yanı sıra doğal parkında uzun yürüyüşler de yapabilirsiniz.

tavsiye-ederiz-300x300 Davutlar Aydın Kuşadası’nda Davutlar

Burada yürüyüş yapabileceğiniz patikalar bulunmaktadır. Burada gezip, görebileceğiniz tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Davutlar’da bütçenize uygun tesislerde konaklayabilirsiniz. Kumsallarının güzel olduğu denizinde yüzerken diğer yandan akşam yürüyüşleri yaparak güneşin batışını izleyebilirsiniz. Burada yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda bulunmaktadır. Yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kuşadası’nda sevdiklerinize götürebileceğiniz magnet gibi hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Burada bulunan tesislerin bir çoğu yarım-tam pansiyonun yanı sıra her şey dahil konseptiyle çalışmaktadır.

 

DAHA FAZLA
Kuşadası Kadınlar Plajı

Kuşadası Kadınlar Plajı

Kuşadası Kadınlar Plajı, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Mavi denizi ve ince sarı kumlu plajıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği plajda güneşlenmenin keyfini çıkaracaksınız. Plajın uzunluğu 1 kilometre ve plajda bulunan şezlonglar, şemsiyeler ve kullanım araçları düşük fiyatlarla halka sunuluyor.

tavsiye-ederiz-300x300 Kuşadası Kadınlar Plajı Aydın Kuşadası’nda Kuşadası Kadınlar Plajı

Denizinin temiz olması ve civarda bulunan mekanlarda yeme-içmenin ucuz olması sebebiyle burası bazı zamanlar kalabalık olabiliyor. Burada deniz sporlarını da yapabilirsiniz. Yaz tatili için geleceğiniz Kuşadası’nda gezip, görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Muhteşem denizinin yanı sıra ören yerleriyle de göz dolduran bir tatil ilçemiz. Burada konaklayabileceğiniz bütçenize uygun pansiyon ve oteller bulunmaktadır. Yeşille mavinin buluştuğu noktada unutulmaz bir tatil geçirmenin tadını çıkarın.

DAHA FAZLA
Zeus Mağarası

Zeus Mağarası

Zeus Mağarası, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Mağara, deniz tanrısı Poseidon’u kızdırıp, kavga eden kardeşinin buraya gelip sakinleştiği yerdir. Dilek Yarımadası’nın girişinde bulunan mağara eşsiz bir güzelliğe sahip.

tavsiye-ederiz-300x300 Zeus Mağarası Aydın Kuşadası’nda Zeus Mağarası

Kışın mağaranın içinde bulunan havuzunda yüzmenin mümkün olduğu yere yazında turistler gelip serin sularında yüzüp serinleyebiliyorlar. Mağaranın tuzlu suyu dağlardan gelen tatlı suyla karışıyor. Buradaki çamurun cilde çok iyi geldiği söylenmektedir. Eğer, dalmayı seviyorsanız burada 4 metrelik bir dalış serüveni yaşayabilirsiniz. Mitolojik bir geçmişi olan mağaranın suyu 15 metre derinliğe sahip. Mağaranın suyu yaz-kış 5 derece sıcaklığa sahip. Yaz ve kış serin bir suya sahip olan mağarada çamur banyosunun ardından havuzunda yüzmenin keyfini mutlaka yaşayın.

 

 

 

 

DAHA FAZLA
Öküz Mehmet Paşa Kervansarıy

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Saray iskelenin yanında konumlanmış. Eşsiz bir manzaraya sahip olup, yerli ve yabancı turistlerinde büyük ilgi gösterdiği bir yer.

tavsiye-ederiz-300x300 Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı Aydın Kuşadası’nda Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

Kervansaray 1618 yılında Sadrazam Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılmış. Taş malzemeden yapılan kervansarayın içinde otel ve hediyelik eşyalar satan dükkanlar yer alıyor. Kuşadası’na geldiğinizde oturup çayınızı içip dinlenebileceğiniz bir yer. Burada bir süre dinlendikten sonra konaklayacağınız otele gidebilir civarda bulunan mekanlarda kahvaltınızı yapabilir ardından denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Kuşadası’nda bütçenize uygun konaklayabileceğiniz pansiyon ve oteller bulunmaktadır.

 

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN