TatilCity.NETTatilCity.NET

Londra Aktiviteleri

Turlar

Londra Turu

  • 1. Gün : İstanbul - Londra
  • 2. Gün : Londra Şehir Turu
  • 3. Gün : Londra - İstanbul

DAHA FAZLA

Yapılacak Şeyler

Ulusal Galeri (National Gallery)

Ulusal Galeri (National Gallery)

Ulusal Galeri (National Gallery), İngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Galeri, Trafalgar Meydanı’nda yer alıyor. Burada heykeller ve havuzların olduğu meydanın simgesi haline gelmiş önemli bir sanat galerisi.

İngiltere Londra  Ulusal Galeri (National Gallery) İngiltere Londra’da Ulusal Galeri (National Gallery)

Burada sadece İngiliz ressamların eserleri bulunuyor. Tarihi ve kraliyete ait koleksiyonların sunulduğu önemli bir müze değil aynı zamanda hükumetin satın almaları ve bağışlarıyla kurduğu önemli bir koleksiyon. Koleksiyon ise Britanya halkına aittir. Müzeye giriş ücretsiz. İlk olarak 1824 yılında zengin ve aynı zamanda sanatsever olan banker John Julius Angerstein’in 38 resimden oluşan koleksiyonunu 57 bin pound karşılığında almasıyla başlamış. Koleksiyon daha sonra Angerstein’s House binasında halka sunuldu. Müze ilgi görünce bina Trafalgar Meydanı’na taşındı. Ardından National Agallery yapıldı ve 1838 yılında açılışı gerçekleşti. Ardından binaya 1878 yılında bir kubbe eklendi.

DAHA FAZLA
Shakespeare’s Globe

Shakespeare’s Globe

Shakespeare’s Globeİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Bina, 1599 yılında yapılmış olan tiyatro, 1644 yılında aşırı kökten dinciler tarafından yakılmış. Bu vakadan 350 yıl sonra ise aktör ve yönetmen Sam Wanamaker liderliğinde tiyatro inşa edilen yerin 230 metre yakınına tekrar yapılmış. 1997 yılında yeniden hizmet vermeye başlamış.

İngiltere Londra Shakespeare’s Globe İngiltere Londra’da Shakespeare’s Globe

Tiyatro, 17. yüzyılın sanatsal yönünden etkileyici bir atmosfere sahip. 2014 yılında ise kapalı bölümü hizmet vermeye başlamış olan tiyatroda oyuncular Shakespeare’nin oyunlarını sergiliyorlar. Aynı zamanda eğitim programları verilerek genç kuşağın sanat dalını daha yakından ve detaylı olarak öğrenmesi sağlanıyor. Burayı 09:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Londra’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Burada konaklayabileceğiniz bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Doğa Tarihi Müzesi

Doğa Tarihi Müzesi

Doğa Tarihi Müzesiİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. 1884 yılında kurulan müze, Güney Kensington üzerinde yer alan Sergi Yolu’nda yer almaktadır. Aynı bölgede yer alan en önemli üç büyük kültürel tesisten biridir.

İngiltere Londra Doğa Tarihi Müzesi İngiltere Londra’da Doğa Tarihi Müzesi

Müze, 1883 yılında yapılan binanın tamamlanmasına kadar, British Museum’da eserler sergilenmiş. Günümüzde de kullanılan müze, Romanesk tarzındaki gösterişi yapısı dikkat çekmektedir. Mimarı ise Alfred Waterhouse. Paleontoloji, mineraloji, zooloji, entomoloji, botanik gibi alanlarla ilgilenenler için ideal bir yer. Müzede 80 milyona kadar eserin bulunduğu koleksiyon sergileniyor. Müze dört gruba ayrılmış. İç avlusunda Diplodocus cinsi bir dinozor iskeleti sergileniyor. Ayrıca bir konuda bilgilerin olduğu kaynaklar ise kütüphanede yer alıyor. Londra’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesiİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Müze, Marie Grosholz tarafından 1835 yılında açılmış. Müzede, dünya tarihinin önemli kişilerinin balmumundan yapılmış heykelleri bulunuyor. Film yıldızları, siyasetçiler, sporcular, şarkıcılar…vs

İngiltere Londra  Madame Tussauds Müzesi İngiltere Londra’da Madame Tussauds Müzesi

Hizmete açıldığı ilk yıllarda Korku Odası adlı bir bölüm büyük ilgi görmüştü. Günümüzde ise en büyük ilgiyi 1993 yılında tesisin batı bölümünde açılan Londra’nın ruhu adlı bölüm görüyor. Müzenin, Londra Planetaryumu’nda ise eğlenceli, komik animasyonlar yapılıyor. Burada unutulmaz bir gezi yapabilirsiniz. Müzeye 09:00-17:00 saatleri arasında gelebilirsiniz. Londra’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz dünya mutfağından menülerin olduğu kafe ve restoranlara gidebilirsiniz. Londra’da bir çok Türk restoranı bulunmaktadır. Örneğin Simit Sarayı’na gidebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Victoria & Albert Müzesi

Victoria & Albert Müzesi

Victoria & Albert Müzesiİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Sout Kensington’da yer alan müze, 1852 yılında kurulmuş. Henry Cole önderliğinde kurulan müzede süsleme sanatıyla, tasarım konuları yer alıyor.

İngiltere Londra Victoria & Albert Müzesi İngiltere Londra’da Victoria & Albert Müzesi

5 bin yıllık olan nesnelerden üretilmiş olan tasarımlar geniş koleksiyonlar halinde müzede yer alıyor. Eserlerin bir çoğu Ronesans dönemine ait bunun yanında mücevherlerde sergileniyor. Aynı zamanda Britanya tarihinin, tasarım, sanat, moda, demir işçiliği, fotoğrafçılık ve mobilya gibi ürünler sergileniyor. Burayı 10:00-17:45 saatleri arasında gezebilirsiniz. Londra’da her bütçeye uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kafe ve restoranlarda bulunuyor. Londra demek sanat ve tarih demektedir. Buraya gelmişken mutlaka bir sanat etkinliğine katılmalısınız. Londra denince akla tiyatro gelir bu yüzden bir tiyatro oyununu izlemeden dönmeyin.

DAHA FAZLA
Ulusal Galeri

Ulusal Galeri

Ulusal Galeriİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Galeri, Trafalgar Meydanı’nda yer alıyor. 18. yüzyılın sonlarına doğru yapılmış. Avrupa anakarasına yayılan kraliyet koleksiyonlarının halka açık olması için 1824 yılında kurulmuş.

İngiltere Londra Ulusal Galeri İngiltere Londra’da Ulusal Galeri

Pall Mall Sokağı 100 numaralı evde faaliyet gösteren ve sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği galerinin ihtişamlı binasını Willam Wilkins tasarlamış. 1832-1838 yılları arasında yapılan binanın sadece ön yüzü günümüze kadar ulaşabilmiş. Müzede 2300 parça koleksiyon yer alıyor. 13. yüzyılın ortasından 1900’lü yılların başına kadar uzanan dilimde yapılan tablolar sergileniyor. Koleksiyonda İngiliz sanatçılarının yanı sıra Avrupalı ve Amerikalı sanatçıların eserlerine de yer verilmiş. 10.00-18:00 saatleri arasında müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Londra’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Dilerseniz lüks otelleri dilerseniz orta derece otelleri tercih edebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Tate Modern

Tate Modern

Tate Modernİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Burası sanatseverlerin ilgi gösterdiği bir yer. Zengin içeriği sayesinde dikkat çeken Tate Modern, Banside Güç İstasyonu binasında yer alıyor.

İngiltere Londra Tate Modern İngiltere Londra’da Tate Modern

1900 yıldan beri günümüzde faaliyet gösteren müze İngiliz sanatçıların ürettikleri modern ve çağdaş eserleri sergiliyor. Burada aynı zamanda özel organizasyonlar da düzenleniyor. Gece hariç yıl boyunca burada düzenlenen Picasso, dali ve Matisse gibi ünlü isimlerin çalışmalarını görebilirsiniz. Müze, Milenyum Köprüsüne yakın mesafede yer alıyor. 88 galeriden oluşan müzenin dışında yeme-içme mekanları, hediyelik eşya satan dükkanlarda bulunuyor. Aynı zamanda bir de eğitim merkezi var. Müzeyi, 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Camden Town

Camden Town

Camden Townİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Kent merkezinin kuzeyinde yer alır. Şehrin hareketli ve lüks alışverişin yapıldığı yerdir. Popüler ve enerjik görüntüsüyle yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bir yerdir.

İngiltere Londra Camden Town İngiltere Londra’da Camden Town

Burası hippi merkezi olarak da bilinir. Yaratıcılığın bölgesi olan merkezde hafta sonunuzu iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri burada çiftlik ürünleri, kitaplar, takılar ve bir çok ürün satılmaktadır. Buraya gelip keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Burada bulunan kafe ve restoranlarda dünya mutfağına özgü yemeklerden yiyebilirsiniz. Londra’da lüks ve kaliteli oteller olduğu gibi bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Londra’da tarihi ve kültürel bir çok yer bulunmaktadır. Aynı zamanda tiyatro sanatının da merkezidir. Buraya gelmişken mutlaka bir tiyatro oyunu izlemenizi tavsiye ederiz.

DAHA FAZLA
Oxford Street

Oxford Street

Oxford Streetİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Cadde, 1,9 kilometre uzunluğa sahip. Cadde kendi adıyla aynı olan meydanı alacak şekilde Tottenham Court’dan Marble Arch’a kadar uzanacak şekilde tasarlanmış.

İngiltere Londra Oxford Street İngiltere Londra’da Oxford Street

Via Trinobantina Antik Roma yoluyla aynı rotada bulunan cadde 12. yüzyılda yapılmış. 18.yüzyılda Oxford Kontu’nun çevresindeki birçok mülkü satın alınca cadde gelişmiş ve popüler olmaya başlamış. Buraya alışveriş yapmak, yeme-içme ihtiyacınızı gidermek için gelebiliriz. Cadde üzerinde dünyaca ünlü markaların mağazaları yer alıyor. Bunun yanında oldukça lüks AVM’ler bulunuyor. Selfridges’i tercih edebilirsiniz. Bütçenize uygun alışveriş yapmak istiyorsanız eğer Primark’a gidebilirsiniz. Cadde üzerinde yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenebiliyor. Buradaki mağazaların çalışma saatleri ise 09:30-21:00 bu saatler arasında gelebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

DAHA FAZLA
St. Paul’s Cathedral

St. Paul’s Cathedral

St. Paul’s Cathedralİngiltere Londra şehrinde bulunmaktadır. Katedral, Londra Başpiskoposluğu’nun merkezinde bulunuyor. Yapı 1600 yıllık bir tarihe sahip… Bir çok kez yangınlar geçirmiş ve 5 kez yeniden yapılmış.

İngiltere Londra  St. Paul’s Cathedral İngiltere Londra’da St. Paul’s Cathedral

1666 yılındaki Büyük Londra Yangını sonrası bina Mimar Christopher Wren’in tasarımı bozulmadan yeniden 1675 yılında yapılmış. Katedralde ilk ayin 1697 yılında yapılmış ancak katedralin ilk açılışı mimarın 76. doğum gününde 1708 yılında gerçekleşmiş. Düğün, vaftiz, cenaze gibi törenleri burada İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından yapılmış onlar kullanmışlar. Yapı mimari olarak yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor özellikle Fısıltı Galerisi ve Yüksek Altar gibi bölümler ilgi görüyor. 08:30-16:00’da burayı ziyaret edebilirsiniz. Burada çok kaliteli veya orta derece bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA
DAHA FAZLA YÜKLEYİN