TatilCity.NETTatilCity.NET
Şifremi unuttum?

Muradiye Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Muradiye Şelalesi

Muradiye Şelalesi

Muradiye Şelalesi, Van Muradiye  ilçesinde bulunmaktadır. Bend-i Mahi Çayı üzerinde bulunmaktadır. Şehir merkezine 80 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Adını, Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı IV.Murat’dan almıştır. Şelalenin yüksekliği 18 metredir.

Van Muradiye Şelalesi Van Muradiye’de Muradiye Şelalesi

Şelalenin karşı tarafına bir de asma köprü bulunuyor. Şelalenin yanında piknik veya mangal keyfini yaşayabilirsiniz. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Van’da gezip, görebileceğiniz birçok tarihi ve doğal yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Yeme-içme ihtiyacınızı ise ilçe merkezinde bulunan kafe ve restoranlarda giderebilirsiniz. Dilerseniz Van Gölü çevresinde bulunan mekanlarda çayınızı veya biranızı içebilir, diğer yandan güneşin batışını izleyebilirek güzel vakitler geçirebilirsiniz. Van’ın güzel yaylalarında çadır kampı yapabilirsiniz.  Trekking gibi doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Buradan ayrılmadan evvel şehre özgü organik ve yöresel ürünlerden kendiniz, sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Bend-i Mahi Köprüsü

Bend-i Mahi Köprüsü

Bend-i Mahi Köprüsü, Van Muradiye  ilçesinde bulunmaktadır. Kitabesi olmadığı için, ne zaman ve kimin tarafından yapıldığı bilinmemektedir. XIII. Yüzyıl sonlarında İlhanlı Hükümdarları tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Nedeni ise İlhanlılar’ın Aladağ’ı yazlık olarak kullanmaları ve Tebriz’den buraya geliş gidişlerde kullanmak üzere köprüyü yaptırdıkları bilinmektedir.

Van Muradiye Bend-i Mahi Köprüsü Van Muradiye’de Bend-i Mahi Köprüsü

Köprü, güneybatıdan kuzeydoğuya doğru kurulmuş ve iki gözlü olup düz köprüler sınıfına girmektedir. Sivri kemerli olup aralarında birer açıklık vardır. Köprünün kemer ve duvarlarında ise iki renkli düzgün kesme taş kullanılmıştır. Duvarlarda yapılan onarımlar esnasında moloz taş örgülü duvarlar yapılmıştır. Günümüzde ise köprü ana yoldan ve yerleşim yerinden uzaktır. Kültür veya yaz tatili kapsamında geleceğiniz Van’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeme-içme ihtiyacınızı ilçe merkezinde bulunan mekanlarda giderebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Şeytan Köprüsü

Şeytan Köprüsü

Şeytan Köprüsü, Van Muradiye ilçesinde bulunmaktadır. Çayın en dar noktası üzerine 19. yüzyılda yapılmış tarihi bir köprü olma özelliğine sahiptir. Köprünün altından çay kuvvetli bir şekilde aktığı için dar olan bölüm üzerine yapılmıştır.

Van Muradiye Şeytan Köprüsü Van Muradiye’de Şeytan Köprüsü

Yaşanan bir hikayeye göre yeni evlenen bir çift bu köprü üzerinden geçerken çaya düşüp ölmüşler bu yüzden adı Şeytan Köprüsü olarak anılmış. Köprü 3 metre genişliğinde ve 18 metre yüksekliğinde olup 15 metre uzunluğa sahiptir.  Merkeze çok uzak olduğu için burası çok fazla ziyaret edilmez. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Van’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi yerler bulunmaktadır. Ayrıca burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunmaktadır. Van’a gelmişken meşhur kahvaltısının tadına bakmadan dönmeyin.

DAHA FAZLA
Konak Kebap

Konak Kebap

Van Muradiye’de bulunan Konak Kebap birbirinden lezzetli menülerle ve rahat oturma düzeniyle kendinizi rahat hissedeceğiniz nezih bir mekan.

Van Muradiye Konak Kebap Van Muradiye’de Konak Kebap

Canınız kebap çektiğinde gidip karnınızı doyurabileceğiniz mekandan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Menülerde kullanılan malzemeler tamamen organik ve sağlıklıdır. Sevdiklerinizle birlikte güzel bir gün geçirmenin keyfini karnınızı doyurarak yaşayın. Menüler temiz bir ortamda hazırlanıp hızlı bir şekilde masanıza kadar sunumu yapılmaktadır. Fiyatlar bütçenize uygun ve ucuzdur. Müşteri memnuniyetine önem veren mekandan memnun bir şekilde ayrılacaksınız. Kaliteli hizmet anlayışı karşısında buradan memnun bir şekilde ayrılacak ve buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz. Samimi ve ilgili personel sayesinde kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz. Van mutfağına özgü en güzel kebapları burada bulabilirsiniz. Konak Kebap kolaylıkla bulabileceğiniz adresinde sizleri bekliyor.

Adres: Yenişehir Mah. 117. Sok. No: 5 65500 Muradiye/Van

DAHA FAZLA