TatilCity.NETTatilCity.NET

Nevşehir merkez Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Yılanlı Kilise

Yılanlı Kilise

Yılanlı Kilise, Nevşehir Merkez‘de yer almaktadır. Ihlara Vadisi’nde yer alan kiliseye yerli ve yabancı turistlerin ilgisi büyüktür. Kilisenin üstü beşik tonozla örtülmüştür. Kuzey duvarlarının içinde ise keşiş mezarları vardır.

Nevşehir Merkez Yılanlı Kilise Nevşehir Merkez’de Yılanlı Kilise

Kilisenin Batı duvarında yılanların saldırısına maruz kalmış dört günahkar kadınla ilgili freskolar vardır. Bu nedenle adı Yılanlı Kilise’dir. Burada görebileceğiniz bir çok kilise vardır. Bunlardan bazıları Karanlık Kilise, Özkonak Kilise, Saklı Kilise, Belisırma Köyü, Ayvasil Kilisesi… Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Nevşehir’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Ayrıca Türk ve Dünya mutfağına özgü en güzel yemekleri yiyebileceğiniz uygun fiyatlarla hizmet veren mekanlar yer almaktadır.

DAHA FAZLA
Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi, Nevşehir Merkez‘de bulunmaktadır. Burası bir kaya şehridir. MS.4. yüzyılın başında 13. yüzyıla kadar yerleşim yeri olarak kalmıştır. Burada yemekhaneler, oturma alanları, şapeller bulunmaktadır.

Nevşehir Göreme Açık Hava Müzesi Nevşehir Göreme’de Göreme Açık Hava Müzesi

Burası UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almıştır. Tokalı Kilise, Çarıklı Kilesi, Azize Catherine Şapeli, Yılanlı Kilisesi, Rahipler ve Rahibeler Manastırı, Karanlık Kilise bulunmaktadır. Müze 08:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Müzeye giriş ücretlidir. Kültür gezisi kapsamında geleceğiniz Nevşehir’de gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Buraya geldiğinizde mutlaka balonla gezi yapmayı unutmayın. Uygun fiyatlarla yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

 

 

 

 

DAHA FAZLA
Nevşehir Konağı Restoran

Nevşehir Konağı Restoran

Nevşehir Merkez’de bulunan Nevşehir Konağı Restoran, sevdiklerinizle birlikte güzel bir hafta sonu tatili yaşamak istiyorsanız buraya gelebilirsiniz. Kaliteli hizmet anlayışı ve rahat oturma düzenine sahip mekandan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

 Nevşehir Merkez Nevşehir Konağı Restoran Nevşehir Merkez’de Nevşehir Konağı Restoran

Kültür turizmi kapsamında geleceğiniz Nevşehir’de gidebileceğiniz bütçenize uygun birbirinden lezzetli menüleri tadabileceğiniz popüler bir yer. Menüler temiz bir ortamda hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Aileniz ve çocuklarınızla birlikte yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz ideal bir mekan. Menülerin malzemeleri tamamen doğal ve sağlıklıdır, kimyasal hiçbir katkı malzemesi yoktur.

Adres: Sümer Mahallesi, Aksaray Cd (Fevzi Çakmak Cd.), 50040 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Telefon: (0384) 212 79 79

DAHA FAZLA
Old Cappadocia

Old Cappadocia

Nevşehir Merkez’de bulunan Old Cappadocia Türk ve dünya mutfağının en güzel menülerini bulabileceğiniz kaliteli ve şık bir mekan.

Nevşehir Merkez Old Cappadocia Nevşehir Merkez’de Old Cappadocia

Kültür turizmi kapsamında geleceğiniz Nevşehir’de merkezde uğrayıp yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz nezih bir yer. Menüler temiz bir ortamda hazırlanıp, hijyenik bir biçimde masanıza kadar sunumu yapılmaktadır. Menüler bütçenize uygun olup organik ve sağlıklı malzemelerden yapılmaktadır. Birbirinden lezzetli menülerin tadına doyamayacaksınız. Sevdiklerinizle birlikte keyifli ve eğlenceli saatler eşliğinde zaman geçirecek burada olmaktan mutluluk duyacaksınız. Müşteri memnuniyetine önem veren mekandan memnun bir şekilde ayrılacaksınız. Old Cappadocia kolaylıkla bulabileceğiniz adresinde sizleri bekliyor.

Adres: İçeridere Sk. no:8, 50180 Göreme Belediyesi/Nevşehir Merkez/Nevşehir
Telefon: (0384) 271 28 58

DAHA FAZLA
Nevşehir Kalesi

Nevşehir Kalesi

Nevşehir M.Ö. 7000 yılında kurulmuştur. Daha önceki adı Farsça ‘güzel atlar ülkesi’ anlamına gelen Katpatuka’dır. Nevşehir  Hititler, Frigler, Asurlular, Persler, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlıların egemenliğinde olmuştur. M.S.3.yüzyılda Hristiyanlar için önemli bir bölgeydi.. Nevşehir 1954 yılında il olmuştur. Nevşehir Kalesi de bu bölgenin önemli tarihi mirasıdır.

Nevşehir Merkez Nevşehir Kalesi Nevşehir Merkez’de Nevşehir Kalesi

Kale kervan geçişi sırasında Bağdat’a giden yolun korunması amacıyla yapılmıştır. Bazalt kütleli bir tepe üzerinde konumlanmıştır. Damat İbrahim Paşa kaleyi onarmış ve günümüze kadar varlığını korumuştur. Nevşehir Kalesi daha sonra Cumhuriyet döneminde de onarılmıştır. Ovaya karşı durmakta bu yüzden eşsiz bir manzaraya sahiptir. Kesme ve moloz taşlardan inşa edilmiştir. Hem ön hem de arka tarafında giriş kapısı bulunmaktadır. Hz. İsa’nın olduğu freskler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA