TatilCity.NETTatilCity.NET

Sancaktepe Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Motta Cafe

Motta Cafe

İstanbul Sancaktepe’de bulunan Motta Cafe modern yapısı, geniş konumu ve zengin menüsüyle kaliteli ve huzurlu bir ortam.

İstanbul Sancaktepe Motta Cafe İstanbul Sancaktepe’de Motta Cafe

İstanbul’da beş şubesi bulunan mekanda düğün, nişan, kına, sünnet gibi özel etkinliklerde düzenleniyor. İş toplantıları, bayii toplantıları, iftar programları gibi kurumsal organizasyonlarda düzenleniyor. Profesyonel şefleriyle ve çalışanlarıyla en iyi hizmeti sunan mekanda kendinizi rahat ve huzurlu hissedebileceksiniz. Motta Cafe’de otantik yemeklerin yanı sıra günümüz dünya lezzetlerinden bir çok tadı bulabileceksiniz. Mekanda otopark bulunmaktadır.

Motta Cafe bünyesine Amerika’nın en iyi markalarından olan Edelweiss’i de katarak Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olmuştur.

Adres: Eyüp Sultan Mahallesi, Akpınar Caddesi, No 9, Sancaktepe, İstanbul
Telefon: +90 216 330 23 30

DAHA FAZLA
Damatris Sarayı Gezisi İstanbul Sancaktepe

Damatris Sarayı Gezisi

Anadolu yakasında bulunan Sancaktepe sarayları ve mesire alanlarıyla dikkat çeken İstanbul ilçelerindendir. Sancaktepe’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Abdurrahman Gazi Türbesi, Arap Hekim Cami, Şevknihal Usta Çeşmesi. İstanbul Sancaktepe’de Damatris Sarayı gezisi tarihe minik bir yolculuk gibi.

İstanbul Sancaktepe Damatris Sarayı Gezisi İstanbul Sancaktepe’de Damatris Sarayı Gezisi

Çok eski bir yerleşim yeri olan Samandıra’da bulunan saray aynı zamanda Samandıra Yazlık Sarayı olarak da bilinmektedir. Bizans İmparatoru II. Maurikios ve Tiberius tarafından 578 yılında yapılmıştır. İmparator buraya av için gelince burada saray yaptırmıştır. Burası daha sonra ordunun toplanma ve konaklanma bölgesi olmuştur. Sarayın adı daha sonra Damatris adını almıştır. Bu isimde Bereket Tanrıçası Demetre’den alır. Arkadaşlarınızla birlikte bu muhteşem tarihi güzelliği görmek için gelebilir Sancaktepe’nin mesire alanlarında piknik yapabilir ve günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Not : Ucuz İstanbul Malatya uçak bileti web sitemizde en uygun fiyatlar ile bulunabiliyor..

Tatil City Gezi Rehberi

 

 

 

DAHA FAZLA