TatilCity.NETTatilCity.NET

Solhan Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Saray Restoran

Saray Restoran

Saray Restoran, Bingöl Solhan‘da bulunmaktadır. Solhan’da en çok tercih edilen mekanlardan biridir. Burada bulunan menülerin tadına doyamayacaksınız. Müşteri memnuniyetine önem veren mekanın samimi ve ilgili çalışanları sayesinde kendinizi evinizdeymiş gibi huzurlu ve mutlu hissedebilirsiniz.

Bingöl Merkez Saray Restoran Bingöl Merkez’de Saray Restoran

Arkadaşlarınızla birlikte gelip, keyifli sohbetler eşliğinde yemeğinizi yiyebilecek ve güzel zamanlar geçirebileceksiniz. Aileniz ve çocuklarınızla birlikte gelip, keyifli anlar yaşayabileceğiniz nezih bir mekan. Çorbalardan, salatalarına, et yemeklerinden, sebzeli yemeklerine kadar istediğiniz menüyü tercih edebilirsiniz. Kültür veya iş gezisi kapsamında geleceğiniz Bingöl’de tarihi bir çok yapı bulunmaktadır. Buraları gezdikten sonra yemek yiyebileceğiniz kafe ve restoranlar mevcuttur. Popüler mekanlar özellikle merkezde konumlanmıştır. Şehirde bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bingöl’den ayrılmadan önce şehre özgü organik ürünlerden kendinize ve sevdiklerinize hediye olarak satın alabilirsiniz.

Adres: Mus Caddesı, Dumer Is Hanı, 2 Kat. | Solhan, Bingol, Türkiye
Telefon: +90 530 043 44 45

DAHA FAZLA
Zağ Mağarası

Zağ Mağaraları

Zağ Mağaraları, Bingöl Solhan‘da bulunmaktadır. Mağaralar, Gökçeli-Kuşburnu Köy Yolunun 5 kilometresinde bulunmaktadır. Dağa yaslanmış olarak doğal bir kayanın önünde bulunmaktadır. Mağara odalardan oluşmuştur.

Bingöl Merkez Buban Bacaları Bingöl Solhan’da Zağ Mağaraları

Odalar insan eliyle yapılmış ve iç mekanlarında geçişler bulunmaktadır. Çok katlı olup birbirine bağlantılıdır. M.S.5. yüzyılın başlarında Geç Roma-Erken Bizans döneminden günümüze kadar gelmiştir. Mağaralar Roma döneminde baskı altında olan Hristiyanların sığındıkları bir yerdi. Burası onlar için sadece ibadet alanı değil aynı zamanda gizli bir yerleşim yeriydi. Mağara içinde kademeli olarak geçişler bulunmaktadır. Zemin kat dahil toplamda 5 kattan oluşmuştur. Bazı odalarda ise anakaya tabanına oyulmuş içleri sıvalı küp şeklinde çukurlar bulunmaktadır. Bu çukurlar içki sıvı deposu, tahıl ve yağ deposu olarak kullanılmıştır. Buraya özellikle ilkbahar aylarında gelmenizde fayda var. Böylece rengarenk çiçekleri ve bitki örtüsünü görme şansını da bulabileceksiniz.

 

 

 

DAHA FAZLA
Yüzen Ada

Yüzen Ada

Yüzen Ada, Bingöl Solhan ilçesinde bulunmaktadır. Turnalar Gölü üzerinde eşsiz bir manzaraya sahiptir. Burada üç tane yüzen ada vardır. Adalar halk tarafından bulunmuştur. Özellikle yazları yerli turistlerin büyük ilgisini çekmektedir.

Bingöl Solhan Yüzen Ada  Bingöl Solhan’da Yüzen Ada

Düğün fotoğrafı  çekmek isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. 2013 yılında burada Yüzen Ada Doğa Coşkusu adı altında festival düzenlenmiştir. Fakat gerekli reklam tanıtımı yapılmadığı için bir çok kişi bilmez. Buraya şahsi aracınızla ulaşabilirsiniz. Burada dilerseniz piknik ve yürüyüş de yapabilirsiniz. Kültür gezisi kapsamında Bingöl’de gezip görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Bunlardan biri de Yüzen Ada’dır. Bingöl’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler ve yeme-içme ihtayacınızı giderebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.


 

DAHA FAZLA
Solhan Çarşı Restoran

Solhan Çarşı Restoran

Bingöl Solhan ilçesinde yer alan Solhan Çarşı Restoran rahat ve konforlu düzeniyle yemeklerinizi keyifle yiyebileceğiniz nezih ve mütevazı bir mekan.

Bingöl Solhan Çarşı Restoran Bingöl Solhan’da Solhan Çarşı Restoran

Solhan Çarşı Restoran zengin menüsü, titiz ortamıyla sizleri cezbedecek bir mekan. Müşteri memnuniyetine önem veren restoranda samimi ve ilgili personel karşısında buradan memnuniyetle ayrılacaksınız. Günün her saatinde gidip yeme-içme ihtiyacınızı gidereceğiniz mekanda keyifli saatler geçirecek ve buranın müdavimi olacaksınız. Menüler hem lezzetli hem de bütçenize uygun fiyatlarda. Titizlikle hazırlanan yemekler hijyenik bir şekilde masanıza kadar getiriliyor. Günün yorgunluğunu atıp dinlenebileceğiniz mekandan çıkmak istemeyeceksiniz. Yemek yerken güzel anılar yaşayacağınız Solhan Çarşı Restoran değişmeyen adresinde sizleri bekliyor.

Adres: Yeni Mahallesi, 1. Cd., 12700 Solhan/Bingöl
Telefon: (0426) 711 30 31

DAHA FAZLA
Zağ Mağarası

Zağ Mağarası

Bingöl Solhan merkeze 150 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Burada gezip, görebileceğiniz yerler arasında Yüzen Ada ve Zağ Mağarası bulunmaktadır. Solhan bir uygarlığa şahitlik yapmıştır. İlçe 1929 yılında Muş’a bağlanmış 1936 yılında ise Bingöl’e katılmıştır.

Bingöl Solhan Zağ Mağarası Bingöl Solhan’da Zağ Mağarası

Zağ Mağarası Gökçeli ve Yenidal köyleri arasında yer almaktadır. Etrafı sarp kayalıklarla çevrilidir. Murat Nehri’ne yakındır. İlginç ve eşsiz bir manzaraya sahiptir. Mağara üç kattan oluşmaktadır. Her katta 26 oda bulunmaktadır. Katlar arasında yuvarlak bacalar vardır. Kapılardan odalara giriş sağlanır. Zahire deposu birinci katta yer almaktadır. Alt katlarda oturma odaları ve üst katlarda ise haremlik odalar vardır. Zamanla harabeye dönen mağarada şu anda 17 odası vardır ve korumaya alınmıştır.

 

DAHA FAZLA