TatilCity.NETTatilCity.NET

Ula Aktiviteleri

Yapılacak Şeyler

Akçapınar Köyü

Akçapınar Köyü

Akçapınar Köyü, Muğla Ula ilçesinde bulunmaktadır. Eşsiz bir manzaraya sahip bir köydür. İl merkezine 42 kilometre, ilçe merkezine ise 20 kilometre uzaklıkta yer alır.

Muğla Ula Akçapınar Köyü Muğla Ula’da Akçapınar Köyü

Köyde ilköğretim okulu var ancak hizmet vermiyor. İçme şebekesi var. Köyde kanalizasyon şebekesi bulunmuyor. PTT acentesinin olduğu köyde yaşam sessiz ve sakin bir şekilde sürüyor. Arkadaşlarınızla birlikte bu köyde doğayla iç içe, huzurlu bir çadır kampı tatili yapabilirsiniz. Tostuyla meşhur köyde tost yemeden dönmeyin. Aynı zamanda bol köpüklü ayranını içmeyi unutmayın. Burası Kite Zone’a yakın olması sebebiyle de yerli ve yabancı öğretmenlerinde yaşadığı güzel bir köy. Buraya gelmişken köye özgü organik ürünlerden ve hediyelik eşyalardan kendinize ve sevdiklerinize satın alabilirsiniz.

 

 

 

DAHA FAZLA
İdyma Antik Kenti

Idyma Antik Kenti

Idyma Antik Kenti,  Muğla Ula ilçesinde bulunmaktadır.  Akyaka’da bulunan kent yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Akyaka 2500 yıl önce kurulmuş eşsiz bir doğa güzelliğine sahiptir. Kente ait kalıntılar Gökova Köyü üzerinden Kıran Dağı eteklerine kadar uzanmaktadır.

Muğla Ula Idyma Antik Kenti Muğla Ula’da Idyma Antik Kenti

Gökova Köyü üzerinde bulunan tepede İ.Ö.4-3. yüzyıllara dayanan akropolis ve kalıntılar bulunmaktadır. Aynı tepede nekropolis ve mezarlar yer alıyor. Mezarlar eve benzer bir yapıda inşa edilmiş. Antik dönemlerde yaşamış bir çok yazar buradan söz etmişlerdir. Strabon’un yazılarında Idyma, Bargasa olarak bahsetmiştir. 19. yüzyılda yapılan araştırmalar sonucunda batılı bir çok gezginde burası için Bargasa demiştir. Idyma, adına ilk olarak Hitit yazılı belgelerde ve Anadolu kökenli bir ad olar İtuma olarak söz edilmiştir.

 

 

DAHA FAZLA
Küfre Koyu

Küfre Koyu

Küfre Koyu, Muğla Ula’da bulunmaktadır. Eşsiz doğasıyla dikkat çeken Küfre Koyu yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği koyların başında gelir.

Muğla Ula Küfre Koyu Muğla Ula’da Küfre Koyu

Küfre Koyu etrafı tepelerle çevrili, yeşille mavinin buluştuğu cennetten bir köşedir. Burası en güzel doğal liman bölgesidir. Özellikle gün batımını izleyerek muhteşem bir görselliğe sahip olmak istiyorsanız burada tatilin keyfini çıkarın.  Masmavi, durgun bir denizde yüzecek ve serin esen rüzgarın yanında güneşleneceksiniz. Deniz tatili kapmasında Muğla’ya gelirken mutlaka her koyunda bir gününüzü değerlendirebilirsiniz. Buraya tekne turlarıyla ulaşmanız mümkün.

DAHA FAZLA
Değirmenbükü

Değirmenbükü

Değirmenbükü, Muğla Ula’da bulunmaktadır. Akyaka’da dikkat çeken koylardandır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği eşsiz bir manzaraya sahiptir.

Muğla Ula Değirmenbükü  Muğla Ula’da Değirmenbükü

Değirmenbükü denizi durgun ve temiz, kumsalı ise ince kumdan oluşmuştur. Burada yüzmenin tadını en güzel şekilde çıkarabilirsiniz. Yeşilin elli tonunu burada görebilirsiniz. Denizle, yeşilliğin yan yana olduğu Değirmenbükü’nde zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz. Tekneyle tur yapanların en çok ziyaret ettiği koylardandır. Burada hem güneşlenebilir hem de yüzebilir aynı zamanda bütün su sporlarını yapabilirsiniz. İyi bir tatil için en güzel alternatiflere sahip olan Değirmenbükü’nü tatil listenize ekleyebilirsiniz. Buraya Akyaka’dan kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Akbük Koyu

Akbük Koyu

Akbük Koyu, Muğla Ula’da bulunmaktadır. Akyaka’da en çok ilgi gören koylardan biridir. Buraya Akyaka’dan kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz. Eşsiz doğası, akvaryum gibi denizi ve ince beyaz kumuyla buraya hayran olacaksınız.

Muğla Ula Akbük Koyu Muğla Ula’da Akbük Koyu

Denizi durgun ve temiz olduğu için rahatlıkla uzun süre yüzebilir ve ince kumuyla örtülü plajında güneşlemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Gün boyu burada kalabilir ve teknelerle dönebilirsiniz. Burada konaklayabileceğiniz uygun bütçeli tesisler bulunmaktadır. Ayrıca yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz işletmelerde bulunuyor. Arkadaşlarınızla birlikte Muğla’nın en güzel koylarına sahip olan Akyaka koylarında tatilin en güzelini yaşayabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Amazon

Amazon

Amazon, Muğla Ula’da bulunmaktadır. Bölge ağaçlar ve sazlıklarla kaplıdır. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Amazon’da macera dolu bir tatil geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Muğla Ula Amazon Muğla Ula’da Amazon

Amazon, Akyaka’nın en çok ilgi gören yerlerindendir. Arkadaşlarınızla buraya gelip bütün su sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Burada doğayla iç içe eğlence dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir tatilin keyfini yaşayın. Şehirden uzak sessiz ve sakin bir yerde kuş cıvıltıları eşliğinde dinlenmenin tadını çıkarın.

DAHA FAZLA
Sedir Adası

Sedir Adası

Sedir Adası, Muğla Ula’da bulunmaktadır. Burası eşsiz doğa manzarası ve sessizliğiyle dikkat çeken bir yerdir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği adaya tekne turlarıyla gelebilirsiniz.

Muğla Ula Sedir Adası Muğla Ula’da Sedir Adası

Sedir Adası, M.Ö.6. yüzyıla kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kedrae, Sideyri gibi isimlerle anılan ada da Antik çağdan kalma önemli kalıntıları da barındırmaktadır. Turkuaz deniziyle kendine hayran bırakan ada da tatilin keyfini yaşayın. Teknelerle buraya gelip günü birlikte hem dinlenebilir hem de yüzerek denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Nail Çakırhan Evi

Nail Çakırhan Evi

Nail Çakırhan Evi, Muğla Ula’da bulunmaktadır. Akyaka beldesinde en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Burada günün yorgunluğunu atabilir ve huzurlu bir şekilde dinlenebilirsiniz.

Muğla Ula Nail Çakırhan Evi Muğla Ula’da Nail Çakırhan Evi

Gerçek mesleği gazetecilik olan ve aynı zamanda da şiir de yazan Nail Çakırhan bu evi tasarlamış ve 1970 yılında hizmete sunmuştur. Eşi mimar olan Çakırhan bu konuda ondan etkilenmiştir. Hobi olarak tasarladığı ev bugün yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Yolunuz Akyaka’ya düşerse eğer mutlaka buraya uğramalı ve yorgunluk kahvesiyle gününüzü dinlenerek geçirebilirsiniz.

DAHA FAZLA
Akçapınar

Akçapınar

Akçapınar, Muğla Ula’da yer almaktadır. Yemyeşil doğası ve huzur veren eşsiz manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir yerdir.

Muğla Ula Akçapınar Muğla Ula’da Akçapınar

Akçapınar şehir kalabalığından kaçmak isteyenler için ideal bir yer… Tekne turlarıyla buraya uğrayabilir günübirlik gezinti yapabilirsiniz. Karavan tatili ve kamp da kurabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Sabah erkenden kalkıp kahvenizi yudumlayarak güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Burası tostuyla ünlü bir yer. O yüzden mutlaka burada kahvaltıda tost yemeyi unutmayın. Akşamları da biranızı yudumlayarak güneşin batışını izleyebilir gününüzü en güzel şekilde tamamlayabilirsiniz.

DAHA FAZLA
Çınar Plajı

Çınar Plajı

Çınar Plajı, Muğla Ula’da bulunmaktadır. Burası Akyaka Plajına göre çok daha sakin ve huzurlu bir yer. Denizin suyu adeta bir akyvaryum gibi ve berrak… Plaj ağaçlarla çevrili olduğu için kavurucu sıcaklarda bunalmadan tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Muğla Ula Çınar Plajı Muğla Ula’da Çınar Plajı

Çınar Plajı incecik kumu ve temiz deniziyle yerli ve yabancı turistlerin gözde plajları arasında yer alıyor. Burada konaklamak isterseniz eğer bütçenize uygun pansiyonlar ve oteller bulunuyor. Yeme-içme ihtiyacınızı karşılayan tesislerde yer alıyor. Plajın içinde aynı zamanda Azmak Göleti bulunuyor. Arkadaşlarınızla birlikte unutulmaz bir tatil yaşamak istiyorsanız Çınar Plajını mutlaka listenize ekleyin.

DAHA FAZLA