TatilCity.NETTatilCity.NET

Balkan Üçlüsü ( 3 Gece 4 Gün)

TatilCity.NET Tur paketleri ile Tiran, Elbasan, Ohrid turu.

İSTANBUL – TİRAN – ELBASAN – OHRID (1. GÜN)

uçak saatinden 3 saat önce İstanbul Havalimanı Dışhatlar Terminali THY Kontuarı önünde buluştuktan sonra bagaj ve pasaport işlemlerimizi yapıyoruz ve Türk Hava Yolları’nın TK1240 sefer sayılı uçağı ile 08:45’de Tiran’a hareket. yerel saat ile 09:25’de Tiran’a varış.

Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından alanda bizi bekleyen özel otobüslerimizle Tiran panaromik şehir turu için haraket ediyoruz.Turumuz esnasında göreceğimiz eserlerden bazıları Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve Rahibe Teresa Heykeli.

Tiran turumuzu tamamladıktan sonra Elbasandan geçerek Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz.
Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde yapacağımız turumuzda göreceğimiz yerler Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi .Tur bitiminde Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak rehberimiz tarafından düzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(kişi başı 10 EUR) . yoğun geçen günün ardından otele geçiyoruz.

OHRID (2.GÜN)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tüm gün sürecek olan St.Naum – Resne – Manastır turuna katılabilirler.(kişi başı 45 EUR).

Tura katılan misafirlerimiz ile otel önünde buluşup StNaum Resne Manastır Ohri turumuz için hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz ve ardından Resne’ye hareket.

Resne’ye varışımızın ardından İttihat ve Terakki’nin en ünlü üç simasından biri olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret edip Bitola’ya geçiyoruz.. Manastır / Bitola kent gezimiz esnasında Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camii Yeni Camii ,Haydar Kadı Camii ve gezimizin en önemli anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret edip . ardından Ohrid’e hareket ediyoruz.
Günün ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler. (kişi başı 30 EUR)

OHRID ÜSKÜP (3. GÜN)

Otelimizde de alacağımız kahvaltının ardından Başkent olan Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Tetova(Kalkandelen) – Matka Kanyonu turuna katılabilirler.(kişi başı 20 EUR)
Bu turumuzla ilgili detaylı bilgileri rehberimizden alabilirsiniz.Tur esanısında görülecek yerlerden bazıları Alaca Camii ve şehir merkezi, Matka Kanyonu . Turumuz ardından Üsküp panoramik şehir turu yapılacaktır.. panaromik turda görülecek yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır.
Ardından Türk Çarşısı’na geçiyor ve burada ki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Eserler arasında en önemlisi olan Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han vardır. Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılmaktadır.Ardından Üsküp’ün sembollerinden olan 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış Sultan Murat Camii ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii ziyaret edilecektir.Bu önemli eserleri ziyaret ettikten sonra Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman ve ardından otelimize transfer geceleme otelimizde.

ÜSKÜP PRİŞTİNA İSTANBUL (4. GÜN)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan ve dünyanın en genç devletlerinden biri olan Priştina turu için otelimizden ayrılıyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp ancak 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, ve Osmanlı konağı var.

Şehir turumuzu tamamladıktan sonra tarifeli uçuş saatine kadar serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Prizren – Murat Hüdavendigar Türbesi turuna katılabilirler.(kişi başı 30 EUR) Turumuzda görülecek yerler ile ilgili detaylı bilgiyi tur rehberimiz sizlere aktaracaktır.Turun bitimi ile birlikte Priştina havaalanına transfer ve bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1820 sefer sayılı uçağı ile 21:30’da İstanbul’a hareket. Saat 00:55’de İstanbul’a varış ile tekrar görüşmek temennisi ile turumuzu sonlandırıyoruz.

Tiran’da yapılacak şeyler

Tiran’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Tiran’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Tiran gezi rehberi hazırladık.

tatil city